reklama

Coraz więcej małych sklepów nie daje rady. A co będzie po otwarciu galerii handlowej?

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 12.03.2021 20:42, DK
Coraz więcej małych sklepów nie daje rady. A co będzie po otwarciu galerii handlowej?

Spacerując ulicą Krakowską w Andrychowie można zauważyć coraz więcej zamkniętych sklepów i lokali usługowych. Kartki z napisem „Do wynajęcia” na drzwiach to już norma. Okazuje się, że to nie tylko problem Andrychowa ale również innych miast w regionie. Coraz więcej podobnych kartek informujących o lokalu do wynajęcia jest również w Wadowicach czy w Kętach.

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Koronawirus? A może duże dyskonty handlowe, oferujące towary po cenach nie do osiągnięcia dla małego punktu handlowego?

    Na rynku widać olbrzymi „krok w tył” w stosunku do poprzednich lat, bez wątpienia ma to związek z pandemią – słyszymy od właścicieli jednego z lokali. – Firmy upadają lub przenoszą działalność do internetu, lub zmieniają branże. Ta sytuacja jeszcze potrwa, tym bardziej, że skutki tej pandemii będziemy odczuwać jeszcze co najmniej kilka lat.

W regionie widać również, że powstaje coraz więcej dużych lokali handlowych- marketów, dyskontów. W Andrychowie trwa aktualnie budowa dużego parku handlowego przy ulicy Biała Droga.

Czy to również ma wpływ na „upadek” małych firm? Z pewnością, lecz obecnie największy wpływ na kondycję małych punktów handlowych ma koronawirus. Ciągle obostrzenia wprowadzane przez rząd wpływają na ilość klientów.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 16.03.2021 20:28

@Burakz wiejskiej Polaków nie interesuje gospodarka, tylko kwestie LGBT czy prawo do aborcji, które obejmuje raptem 1000 dzieci rocznie.

Burakz wiejskiej , 13.03.2021 17:56

kto jest winny ??? tylko pisuar i duda za 48 ustaw podwyszające podatki które podpisał tylko szafot dla rządzących , urwać łeb to za mało , jaki parking ?? ludzie jak będą widzieć że jest taniej to 500 metrów pójdą by kupić taniej . pisuar dał 500 + , 13 i 14 emeryturę a teraz zabierze 2500 zł. W tym roku tylko !!! 11 podatków wzrosło albo jest nowych, obudzicie się ,w 2022 jak braknie kasy na koncie na rachunki to będziemy srać po gaciach

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 13.03.2021 14:11

Bez parkingu to dzisiaj nie ma szans. Takie ulice w centrum miast umierają prawie w każdym mieście. I to nie dlatego, że w danym mieście jest taki WŁODEK czy inny, ludzie są poprostu leniwi i nie chce im się iść kilkaset metrów.

JasiuWedkarz, 13.03.2021 09:53

@karol Powiedz mi jaki w ciągu 20 lat był sklep na krakowskiej który był popularny i miał sporo klientów ? Mi się kojarzy tylko "Roma" i sklep z butami i Laskowiec. Reszta to jakieś interesy na chwile. Idąc od samolotu do świateł nie ma w zasadzie nic przy czym człowiek by mogli się na dłużej zatrzymać i wejść. Może te sklepy po 5zl miały jakieś branie. Po wszystko trzeba naginać do centrum w okolice placu Mickiewicza bo po drodze nic ciekawego nie ma i nie bylo od lat. Na osiedlu to dramat żeby kupić cos do potrzebnego dla gospodarstwa domowego same spożywczymi albo chemiczne.

Anonim, 13.03.2021 09:20

Nasz ukochany burmistrz zamiast dawać jakieś dotacje dla mieszkańców to 300 mln zł na jakieś nie potrzebne dziadostwo

Jepetto, 13.03.2021 07:34

@xp34, święta racja !

xp34, 12.03.2021 22:19

W tym miejscu żaden sklep nie przetrwał dłużej niż rok. Pandemia, galeria? Bez znaczenia. Jak wieść niesie, duże znaczenie ma tu postawa właścicieli lokalów (wynajmujących).

hebes1125, 12.03.2021 22:16

Czemu ludzie z gminy uciekają? Czemu miasto się wyludnia, może o tym napiszcie? A, może chcecie być jak gazeta " wybiurcza "Czas na dymisję. Pseudo park Pańska Góra ich nie zatrzyma. Tak jak zwierząt , które uciekały podczas wycinki kto chodzi to wie i widział.... tragedia

Karol, 12.03.2021 22:02

Co będzie? To będzie właśnie "sukces" Burmistrza, który ściągnął do miasta inwestora tego centrum handlowego. Handel w mieście padnie, wszyscy jak JasiuWedkarz będą stali na "wygodnym parkingu" i z błogim uśmiechem będą utrzymywać przedsiębiorstwa handlowe, z których tylko niewielka część płaci podatki w naszym kraju. Ale będą nam mówić, że "jesteśmy tego warci" oraz że "jesteśmy Europejczykami" i to nam ma wystarczać. I wielu, pozbawionych refleksji, poczuje się "światowo". A potem będą narzekać, że nie ma BDI, że służba zdrowia słaba, że kamienica koło kebaba straszy, nie rozumiejąc związku jednego z drugim.

JasiuWedkarz, 12.03.2021 21:33

Lokalizacja sklepów po tej stronie wcale taka atrakcyjna nie jest. Samochodem nie idzie podjechac to tam nie ma parkingu dla klientów a osiedlowe parkingi zajete caly dzien. Za biblioteka to i pod apteka ciezko stanac a na stycznia to juz w ogole. Krakowska od strony parku ma parking przy warce tez oblegany czy przy frewpolu ktory tez zapchany caly dzien. A pod marketami jak kaufland aldi czy marche mozna parkowac w zasadzie bez problemu.