reklama
reklama

SMW Ogrodzenia. Sprawdzamy producenta innowacyjnych ogrodzeń

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 11.04.2021 10:15,
Na początku roku w naszym regionie powstała marka SMW OGRODZENIA, która postawiła sobie ambitne cele zrewolucjonizowania branży ogrodzeniowej.
SMW Ogrodzenia. Sprawdzamy producenta innowacyjnych ogrodzeń
Obiecując wysoką jakość produktów, 5-letnią gwarancję, błyskawiczną realizację zamówień i piękny, nowoczesny design, Producent zadeklarował, że na ogrodzenia od SMW będzie mógł sobie pozwolić każdy. Wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, więc postanowiliśmy powiedzieć - SPRAWDZAM!

Wybraliśmy się do siedziby firmy Alugrip Sp. z o.o., właściciela marki SMW OGRODZENIA, aby wnikliwie przyjrzeć się gotowym produktom i skonfrontować marketingowe obietnice z rzeczywistością!

Oglądając ekspozycję SMW OGRODZENIA na pierwszy rzut oka widać, że projekt rzeczywiście jest bardzo nowoczesny i ponadczasowy. Przęsła ogrodzeniowe wykonane są estetycznie i przypisane do kolekcji klasycznej, nowoczesnej oraz ekskluzywnej.

SMW OGRODZENIA 1:Kolekcja Exclusive (www.smwogrodzenia.pl)

Po bliższym obejrzeniu eksponowanych przęseł widzimy, że jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Elementy są dobrze spasowane, sztywne, a całość wygląda i zachowuje się bardzo solidnie. Ogrodzenia można zamówić w kolorach z palety gładkiego matu, matu z drobną strukturą, czy pokryć lakierami imitującymi drewno (złoty dąb i orzech). Dodatkowo, można wybrać sposób wykończenia powierzchni blachy – standardowa, lub z serii PERFORANT, która wyglądem przypomina włókno węglowe i sprawia niesamowite wrażenie wizualne. Możliwości konfiguracyjne, jakie zapewnili projektanci z firmy SMW Ogrodzenia, są imponujące i pozwalają każdemu stworzyć niemal niepowtarzalne ogrodzenie.Mając za sobą pierwszy kontakt z produktem, postanowiliśmy się dowiedzieć nieco więcej o materiale, z jakiego ogrodzenia są wykonywane. Blacha stosowana do produkcji ogrodzeń jest obustronnie ocynkowana ogniowo, zabezpieczona innowacyjną metodą Coil Coating, przez co jej właściwości antykorozyjne oraz odporność na czynniki zewnętrzne stoją na bardzo wysokim poziomie. Na uwagę zasługuje też nietypowe wykonanie paneli, z których każdy jest pełnym, zamkniętym profilem, wyglądającym niemal identycznie z obu stron. Zabieg ten zapewnia bardzo dobrą sztywność zarówno samych paneli jak i całej konstrukcji oraz pozwala stosować panele o maksymalnej długoście 3 metrów i wysokości od 15 do 30 cm, co daje ogromne możliwości aranżacyjne całe ogrodzenia.

SMW OGRODZENIA 2: dwie strony panelu ogrodzeniowego

Byliśmy mile zaskoczeni jakością produktów, ich wyglądem i starannością wykonania, ale najbardziej ciekawiła nas kwestia cen. Jako że ceny produktów wykonywanych na zamówienie, z tak wielkimi możliwościami konfiguracyjnymi, ustalane są indywidualnie, według specyfikacji danego ogrodzenia, postanowiliśmy zrobić kilka kalkulacji standardowych modeli. Przyjęliśmy kompletne przęsło, ze słupkami i akcesoriami, długie na 2,5 metra w różnych konfiguracjach paneli, o wysokości całkowitej 1,5 metra i za każdym razem, mieściliśmy się spokojnie poniżej tysiąca złotych. Warto zaznaczyć, że zamawiając panele do ogrodzeń murowanych, ceny będą jeszcze niższe, bo odpadają koszty słupków. Uważamy, że za taką jakość, jaką prezentują produkty ekspozycyjne, ustalone ceny, mimo że nie najniższe na rynku, są bardzo konkurencyjne. Należy też zaznaczyć, że na produkty oferowana jest 5-letnia gwarancja, a deklarowane terminy realizacji nie przekraczają 21 dni. Stosunek ceny do jakości jest więc bardzo dobrze skalkulowany, a ogrodzenie budowane na lata z pewnością jest warte takiej inwestycji.

SMW OGRODZENIA 3: kolekcja Classic

Czy zatem SMW Ogrodzenia zrewolucjonizują rynek? Na pewno jest zbyt wcześnie, aby na to odpowiedzieć. Ambitne plany, duże zaplecze produkcyjnie, innowacyjne technologie i maszyny, którymi dysponuje producent, oraz bardzo dobrze wykonany produkt to jedno, natomiast zmienne warunki rynkowe, konkurencja i niepewna sytuacja gospodarcza to kwestie, którym wszystkie firmy będą musiały sprostać.

Jeśli jednak SMW Ogrodzenia będą podążać wyznaczoną sobie ścieżką, wprowadzając kolejne innowacje i usprawnienia oraz utrzymując wysoką jakość swoich produktów, to wkrótce będziemy mówić o nich w kontekście rewolucji w ogrodzeniach.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy