reklama

Policjanci błyskawicznie wpadli na trop złodzieja i odzyskali skradzione przez niego mienie

, Na sygnale, Wiadomości, 14.03.2021 10:00,
Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w niespełna dobę zatrzymali 44 – letniego mieszkańca podejrzanego o kradzież kabli wartych 13 tysięcy złotych z domu w budowie.
Policjanci błyskawicznie wpadli na trop złodzieja i odzyskali skradzione przez niego mienie

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze w niespełna dobę zatrzymali 44 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, podejrzanego o kradzież kabli wartych 13 tysięcy złotych z domu w budowie. Funkcjonariusze odzyskali również całe skradzione przez sprawcę mienie.

W poniedziałek (08.03.2021) tuż przed godziną 20.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia do której doszło na terenie jednej z posesji w Podolszu w gminie Zator. Jak wynikało z relacji właściciela nowobudowanego domu, sprawca skradł przewód energetyczny wartości blisko 3,5 tysiąca złotych oraz światłowód wart ponad 9 tysięcy złotych. Poszkodowany przekazał, że złodziej podczas ucieczki w pobliżu posesji porzucił kabel energetyczny.

Kryminalni natychmiast zajęli się poszukiwaniami sprawcy kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności ustalili, że ze sprawą może mieć związek 44 - letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. We wtorek przed południem zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania. Następnie ustalili, że skradziony światłowód ukrył on na terenie jednego z kompleksów leśnych. Przewody zostały odnalezione, a następnie zwrócone właścicielowi. Natomiast 44 – latek trafił do Komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kradzieży mienia.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy