reklama

Ogrzewał budynek... olejem silnikowym

, Na sygnale, Wiadomości, 11.03.2021 09:18,
Straż Miejska nałożyła mandat na właściciela nieruchomości w Andrychowie.
Ogrzewał budynek... olejem silnikowym

W środę (10.03) strażnicy miejscy z Andrychowa dokonując rutynowej kontroli nieruchomości pod kątem przestrzegania uchwały „antysmogowej” dla województwa małopolskiego w jednym z warsztatów mechanicznych na terenie Andrychowa natknęli się na instalację grzewczą, która wykorzystywała jako paliwo przepracowany olej silnikowy do ogrzewania budynku.

Na właściciela instalacji został nałożony mandat karny oraz został zobowiązany do natychmiastowej rozbiórki urządzenia grzewczego.

Przepracowany olej silnikowy w świetle prawa jest odpadem i powinien być utylizowany tylko w specjalistycznych zakładach posiadających pozwolenie zintegrowane. Spalanie tego typu odpadów emituje do środowiska związki metali co jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

źródło: SM Andrychów


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy