reklama

Co jest nie tak z autobusami w Andrychowie. Wyjaśniamy

Polityka, Wiadomości, 10.03.2021 20:15, PG
Ostatnio same problemy w Andrychowie. Jak nie strefa, to radny hejter, a teraz jeszcze usterki w autobusach.
Co jest nie tak z autobusami w Andrychowie. Wyjaśniamy

Jak już informowaliśmy Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła w Andrychowie kontrole autobusów miejskich, trzem zatrzymano dowody rejestracyjne z powodu nieprawidłowości co do spełniania warunków technicznych przez te pojazdy.

Okazuje się, w firma MMI Sp. z o. o. ze Zbyszewa, która dostarczyła autobusy za kwotę 700 tys. zł za sztukę, nie dopełniła warunków homologacji. Jak się dowiadujemy, w dowodach rejestracyjnych wpisano masę całkowitą bez uwzględniania wyposażenia np. klimatyzacji, co spowodowało różnicę w porównaniu wagi rzeczywistej do tej wpisanej w dokumentach. Dodatkowo też fotele zamontowano po prawej stronie niezgodnie z homologacją.

Jak przekazuje nam burmistrz Tomasz Żak w takim przypadku wszystkie autobusy (a jest ich 14) muszą przejść ponowny przegląd a producent autobusów oraz firma odbierająca w imieniu gminy Andrychów zostali wezwani do wyjaśnień i przeprowadzenia ewentualnych napraw serwisowych oraz dodatkowych badań.

Firma MMI się tym zajmuje i pokrywa pełne koszty wraz zapewnieniem zastępczych autobusów. Gmina za to nic nie płaci.

W ciągu trzech tygodni autobusy mają powrócić na swoje trasy. - Nie chcemy aby mieszkańcy odczuli te zmiany, dlatego też wykonawca zobowiązał się do wprowadzenia na linie autobusów zastępczych – mówi nam burmistrz.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 11.03.2021 21:17

Tomuś jest jak robaczek świętojański, potrzebuje ciemności, żeby świecić.

FeelFree, 11.03.2021 09:11

Tak. Racja. Przyzwolenie idzie też tym razem z góry z góry. Władza i bezkarność za czynione zło związane z jej nadużywaniem lub używaniem do tego do czego została nadana demoralizuje jeszcze bardziej, psuje i rozzuchwala. Motywy na wstępie są oczywiście różne: pycha i chęć bycia centrum gminy, kraju lub wszechświata, a w podanym przykładzie chęć zemsty jako siła napędzająca bieg czyjegoś całego życia. Zmienić możemy to tylko my, Obywatele. Tak jak upadł w Polsce komunizm, jak upadł faszyzm, tak upaść może PRL-bis i Żakolandia. Demokracja to rządy ludu, dosłownie, tak to rozumiem. Ale lud ma to na co się zgodził i na co nadal przyzwala. Swoją biernością, brakiem działań, tkwieniem w przeszłości, wiarą w fatum, brakiem wiary we własne możliwości osadzonym w naszych historiach rodzinnych, osobistych i historii Polski, kultem porażki, masochizmem moralnym. Można też wybrać kogoś demokratycznie, lub pozornie demokratycznie, a pozwolić potem tej osobie własną biernością, nadmiernym zaufaniem, do osoby, które je zawodzi na autokrację, lub tyranię, lub przyglądać się dziejącej się anarchii. To się zmieni wcześniej niż za sto lat, ale nie wiemy kiedy, to od nas zależy co zostawimy naszym dzieciom. Drzewa, czy pustynię. Niestety łatwiej i szybciej jest bezlitośnie wyrżnąć las, niż przywrócić do pełni życia nowy, na to brakuje jednego życia. Działać może każdy z nas teraz i każdego dnia. Tylko wcześniej konieczne jest zdanie sobie sprawy, że to my mamy wpływ na swoje życie i my za nie ponosimy odpowiedzialność. Wójt Żak robi to co robi, bo mu na to Andrychowianie pozwalają. Swoją biernością jedni. Brakiem działania z lęku przed utratą czegoś lub zemstą drudzy. Poczuciem osamotnienie w swoich działaniach inni. A jeszcze inni z powodu czerpania korzyści z jego sposobu rządzenia, wiary we własne szczęście płynące z posiadania bogactw, w dodatku nie patrząc na sposoby i koszty ich zdobycia (wyzysk słabszych, mobbing, szantażowanie utratą pracy itd. ) Co jest oczywistą bzdurą, którą wiele osób potrafi wypełnić całe swoje życie i szukać w postępowaniu innych dowodów na to, że to jedyna właściwa droga przez życie.

bs24, 11.03.2021 06:42

FeelFree, jakbyś jeszcze zauważył, że np. prokurator generalny umorzył postępowanie wobec ministra sprawiedliwości w tejże samej osobie, czyli tak jakby był sędzią w własnej sprawie czy może nie? a mamnewsa do obiektywizmu TVP to jeszcze trochę jednak brakuje

Burakz wiejskiej , 11.03.2021 01:39

jednym słowem polski syf gówno biurokracja łapówki bareja komuna KCPZPR zomo ormo dalej żyje swoim życiem , może za 100 lat się coś zmieni

FeelFree, 11.03.2021 00:08

@mamNewsa. Artykuł w obecnej postaci to moim zdaniem kpina z Czytelników. Jakakolwiek dziennikarska rzetelność, etyka, dociekliwość ale też choćby zwykła, zdrowia ludzka ciekawość wymagałaby zupełnie innego podejścia. Skoro Redakcja zdecydowała się opublikować artykuł w temacie autobusów i do tego z podtytułem "Wyjaśniamy" to wypadałoby wyjaśnić tą sytuację. Osobiście, lub z pomocą kilku osób, instytucji. Natomiast Redakcja poszła po tzw. najmniejszej linii oporu lub na zwyczajną łatwiznę i publikuje wypowiedź wójta Żaka... Jest to wobec Czytelników po prostu nie w porządku, ponieważ osobie odpowiedzialna za zarządzanie gminą dzięki postawie mamNewsa ma możliwość udzielić informacji, w których sama z siebie zdejmuje odpowiedzialność. Czy Redakcja uważa, że burmistrz powinien być sędzią we własnej sprawie??? Oczywiście całą odpowiedzialność natychmiast zgrabnie przerzuca na firmę, korzystając z udostępnionej mu przez Redakcję możliwości. Mam nadzieję, że chociaż z kolejnych artykułów -oby rzetelniejszych- mieszkańcy, za których podatki zakupiono autobusy będą mogli się dowiedzieć o szczegółach tych napraw serwisowych i całej sprawie. Tylko bardzo proszę porozmawiajcie również z kimś kto nie jest dzięki Waszej postawie w artykule jednocześnie prokuratorem, adwokatem i sędzią w jednej osobie i to w sprawie, która dotyczy tejże samej osoby.

Zakolog, 10.03.2021 23:07

Wpisując się w postulat przewodniczącego Romana, głoszący, że język polski bezsprzecznie jest symbolem narodowym, zadam pytanie ze świadomym wykorzystaniem dostępnych w tym języku słów. Czy jest jakaś inwestycja przeprowadzona w Andrychowie, przez radnych „Ich Gminy” i Burmistrza, której ci państwo nie spierdolili ? Chodzi o wskazanie tylko jednej !

kaczor, 10.03.2021 21:07

"Kto się podpisał pod odbiorem tych bubli ?" strzelam - ten ( albo w imieniu tego ) który teraz mówi - winni są wszyscy inni ?:)

kaczor, 10.03.2021 21:06

mamnewsa niczym nowinki czy portal urzędu miejskiego :) piszemy - "wyjaśniamy" a potem mówi Żak czyli chyba strona w sprawie :) I oczywiście zero weryfikacji tego co mówi Żak :) Ech, gdzie podziało się niezależne dziennikarstwo, patrzące władzy na ręce czy chociaż takie które dawało dojść do głosu drugiej stronie

kaczor, 10.03.2021 21:06

mamnewsa niczym nowinki czy portal urzędu miejskiego :) piszemy - "wyjaśniamy" a potem mówi Żak czyli chyba strona w sprawie :) I oczywiście zero weryfikacji tego co mówi Żak :) Ech, gdzie podziało się niezależne dziennikarstwo, patrzące władzy na ręce czy chociaż takie które dawało dojść do głosu drugiej stronie

Turboplazmotron, 10.03.2021 21:05

Kto się podpisał pod odbiorem tych bubli ?

tomekx, 10.03.2021 20:37

W pierwszej kolejności mikołajka?Już przeprosił czy nadal uważa że nic się nie stało?

hebes1125, 10.03.2021 20:32

Myślę, że czas na dymisję...