reklama
reklama

Duży market w Andrychowie od marca otwarty w każdą niedzielę. Jak to możliwe? [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 10.03.2021 12:10, red
Od marca we wszystkie niedziele czynny jest również Intermache w Andrychowie. Jak to możliwe?
Duży market w Andrychowie od marca otwarty w każdą niedzielę. Jak to możliwe? [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z obowiązującymi od kilku lat przepisami duże sklepy mogą być czynne tylko w wybrane przez rząd i posłów niedziele handlowe.

Lista niedziel handlowych w 2021 roku:

- 31 stycznia
- 28 marca
- 25 kwietnia
- 27 czerwca
- 29 sierpnia
- 12 grudnia
- 19 grudnia


To wcale nie oznacza, że w "zwykle" niedziele handel całkowicie zamiera. W niedziele otwiera się coraz więcej sklepów. Od początku obowiązywania zakazu handlu w niedziele otwarte były niektóre małe sklepy, w których za ladą stali właściciele i członkowie ich rodzin.

Swego czasu głośno było o punktach pocztowych uruchomionych w popularnych "Żabkach" - dzięki temu wszystkie sklepy pod tym szyldem otwarte są również w niedziele, bo punkty pocztowe mogą działać w ten dzień.

Potem przyszła pora na jak najbardziej legalną działalność większych sklepów. Od kilku miesięcy na podobnych zasadach działa również market "Góral" przy ulicy Krótkiej w Roczynach, a od marca br. w niedziele w godzinach 9:00 - 17:00 działalność zamierza prowadzić również market "Intermarche" przy ulicy Włókniarzy w Andrychowie. Ten ostatni to już naprawdę duży sklep.

- W naszym obiekcie działa punkt kurierski In Post, gdzie możesz nadać przesyłkę bez problemów - informują właściciele Intermache.

Tymczasem biuro prasowe przesłało nam oświadczenie w sprawie sklepów otwieranych w niedziele:

OŚWIADCZENIE

Supermarkety Intermarché oraz stacje paliw pod tym samym szyldem prowadzą polscy, niezależni przedsiębiorcy. Mają oni bezpośredni wpływ na politykę personalną, godziny otwarcia sklepu, a także zarządzanie swoim przedsiębiorstwem. Sieć Intermarché działa w oparciu o unikalny model biznesowy, który jest skupiony na lokalnym zarządzaniu przez właścicieli sklepów oraz ich znajomości potrzeb lokalnych społeczności.

Co równie istotne, z uwagi na intensywny rozwój e-commerce, który ma bezpośrednie przełożenie na liczbę nadawanych i odbieranych paczek, widoczne jest także zwiększone zapotrzebowanie na punkty, które oferują takie usługi i są zlokalizowane w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych. Przykładem decyzji wybranych właścicieli supermarketów Intermarché, w odpowiedzi na potrzeby okolicznych mieszkańców, było podpisanie przez nich umów z operatorami pocztowymi.

Na mocy tych umów, sklepy oferują klientom także usługi pocztowe, co może wiązać się z ich otwarciem we wszystkie niedziele. Podejmowane przez właścicieli działania w tym zakresie są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

- informuje biuro prasowe Intermarche.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ƅarte, 10.03.2021 00:25

Zły PIS pozamykał sklepy w niedzielę ! zły PIS bo sklepy w niedzielę się otwierają !

tomekx, 09.03.2021 22:51

I tak właśnie wygląda tekturowe państwo PIS.Jakieś prawo niby jest ale wszyscy to mają w d....e

seba77, 09.03.2021 22:03

I tak to właśnie wygląda. Ludzie rypią w niedzielę za minimum a nowobogaccy się śmieją i liczą kasę.