reklama

Radio Kraków o hejcie radnego Rady Miejskiej w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, 09.03.2021 18:15, GM
Śladem naszych publikacji.
Radio Kraków o hejcie radnego Rady Miejskiej w Andrychowie
Radio Kraków zajęło się sprawą hejterskich wpisów Wiesława Mikołajka (PiS), radnego Rady Miejskiej w Andrychowie.

O jego poczynaniach w internecie pisaliśmy kilka dni temu: Hejter w Radzie Miejskiej w Andrychowie

Przypomnijmy, że radny w swoich wpisach polityka Koalicji Obywatelskiej nazywał "czerwonym miotem", a Roberta Biedronia określił "tęczowym ścierwem".


Z materiału wyemitowanym we wtorek (9.03) w Radiu Kraków dowiadujemy się, że przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski zastanawia się nad wyciągnięciem konsekwencji w stosunku do radnego Mikołajka. Najpierw ma zwrócić się do radnego o wyjaśnienia. - Pan radny nosi w klapie marynarki z dumą miniaturę biało-czerwonej flagi, naszego symbolu narodowego. Chcę tutaj przypomnieć, że język polski, może nieoficjalnie, ale jest takim naszym czwartym symbolem narodowym. Szkoda, że pan radny o tym nie pamięta, tylko używając tego języka, pozwala sobie na tego rodzaju sformułowania - powiedział Radiu Kraków.

Zbulwersowany jest również kolega W. Mikołajka - radny Krzysztof Kubień (PiS): - (...) Takie wpisy w stosunku do osób, które nie są z naszej bajki.... Ja bym się do czegoś takiego na pewno nie posunął. Są inne metody, aby swoje racje przedstawiać (...). Myślę, że pan Wiesiek zrozumiał, co zrobił i na pewno będzie starał się teraz tonować swoje wypowiedzi - powiedział Krzysztof Kubień.

Wiesław Mikołajek nie skomentował sprawy.

Dodajmy, że to już kolejny lokalny polityk, który używa obraźliwego języka w stosunku do innych osób. Kilka miesięcy głośno było o przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Marku Nyczu, który mieszkańcowi chcącemu zabrać głos podczas obrad Rady Miejskiej zasugerował, aby "zmienił leki".Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 17.03.2021 05:03

hejt trwa od zawsze cutuje ,, na krzyż z nim ,,

bazyl, 10.03.2021 08:15

Zachowanie typowe dla wieśka !

olszyniak, 10.03.2021 08:06

mikołajki już były (6 - go grudnia) więc należ natychmiast wymienić radnego !

bs24, 10.03.2021 06:56

"...w stosunku do osób, które nie są z naszej bajki..." - radny Kubień już wie że ta bajka skończyć musi się, tylko czy ta bajka się nie skończy źle A wszystko to, bo PISie kocham Cię! I nie wiem, jak bez Ciebie mógłbym żyć. Chodź, pokażę ci, czym moja miłość jest. Dla ciebie Polskę zrujnuje sie !

tomekx, 09.03.2021 21:52

Nie jestem przekonany czy po ostatnim artykule obaj panowie ze sobą jeszcze rozmawiają,a chodzi o to: https://www.mamnewsa.pl/polityka/po-artykule-o-dziurawych-drogach-zrobila-sie-afera

Zakolog, 09.03.2021 20:53

@beskidmaly - Każdy jest w jakieś kolejce, takie życie. Ale jak już jesteśmy przy kamieniach, to zdradź, kto będzie pierwszy kamienować naszego Wiesia ? Przewodniczący Roman z redaktorem Mirkiem, czy też powstanie specjalny zespół filistrów pod wezwaniem Tomasza Łaskawego ?

beskidmaly, 09.03.2021 19:58

Zakiolog@ Przewielebny znawco wszystkich tematow jakie sa na mamNewsa. Masz czyste sumienie to pierwszy rzuć kamień. Jesteś ostatni w tej kolejce. Pozdrawiam.

Zakolog, 09.03.2021 19:08

Czcigodny Przewodniczący Rady Miasta Andrychów, Niezłomny Redaktor Naczelny mamNewsa. Z wielką estymą przyglądam się wysiłkowi jaki Panowie wkładacie w przeciwdziałanie zjawisku hejtu w naszej przestrzeni publicystycznej. Popierając Panów działanie, moim obowiązkiem jest wskazać wszystkie jego przejawy. Dlatego ośmielam się zwrócić Panów uwagę na wypowiedzi pana radnego Żydka, zaprezentowane na forum portalu mamNewsa w stosunku do radnego Kubiena. Po interwencji pana radnego Kubienia, komentator Żydek usunął swoje paszkwile, niemniej jednak, były one prezentowane przez długi czas. Oczywiście gdybyście Panowie nie mieli możliwości zapoznać się w/w treściami, z przyjemnością dostarczę zrzuty ekranowe.