reklama

Hejter w Radzie Miejskiej w Andrychowie

Polityka, Wiadomości, 05.03.2021 19:20, red
Czy radnemu wypada zamieszczać takie wpisy?
Hejter w Radzie Miejskiej w Andrychowie

Radny Rady Miejskiej w Andrychowie Wiesław Mikołajek od lat jest członkiem PiS i radnym opozycyjnym do burmistrza Tomasza Żaka.

Radny słynie ze swoich radykalnych poglądów wygłaszanych podczas obrad. Jednak jak informują nas zbulwersowani Czytelnicy, jego komentarze w mediach społecznościowych, lekko mówiąc, przekraczają podstawowe zasady kultury. Takie komentarze nie przystają dorosłemu człowiekowi, a już zwłaszcza radnemu, który powinien świecić przykładem.

Każdy może mieć swoje poglądy i je wyrażać, ale takie wpisy to już hejt.

Za Wikipedią:

Hejt, Hejt w internecie (ang. hate , pol. nienawiść) – zjawisko społeczne o charakterze poniżającym obserwowanym w środowisku Internetu (portale społecznościowe, komentarze pod artykułami w serwisach informacyjnych, komunikatory Internetowe etc.) Według słownika języka polskiego jest to obraźliwy i zwykle agresywny komentarz internetowy lub mówienie w sposób wrogi i agresywny na jakiś temat lub o jakiejś osobie. Tego rodzaju wrogie wypowiedzi mogą być postrzegane jako akty cyberprzemocy i nękania psychicznego (stalking). Może w nich również występować mowa nienawiści.

Hejterokreślenie osoby, która publikuje w internecie (nierzadko pod pseudonimem) agresywne, obraźliwe lub skrajnie krytyczne komentarze (zwyczajowo określane jako „hejt”) pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub grupy osób.

Pewnie po lekturze poniższych wpisów wiele osób pochwali radnego Mikołajka za jego "bohaterstwo" w internecie. Niestety, to tylko świadczy o tym, do jak niskiego i żałosnego poziomu politycy doprowadzili poziom dyskusji i debaty w Polsce.


Poniżej przykłady komentarzy radnego:
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mega, 08.03.2021 17:16

tak to chyba mówią "nie pomoże głową o mur tłuc kto był bucem będzie buc "

Bukzapłać, 08.03.2021 05:42

No proszę, kolejny katolik z niewyparzoną gębą. Obajtek brudna pała ośmiela to towarzystwo. A my płacimy za remonty posiadłości tego oligarchy z pcimia. Morawiecki też się dorzucił, karząc nam zapierdalać za miskę ryżu . Ja tylko powtarzam, po drugiej osobie w państwie.

rumcajs, 08.03.2021 00:09

@Mirek Skoro argumenty nie trafiają do drugiej osoby to znaczy, że ktoś źle przekazuje myśli albo są one błędne. Podstawą demokracji jest dyskusja najlepiej merytoryczna, a nie zakładanie że druga strona to idioci i wypisywanie na ścianach ***** ***, Druga strona odpowiada jak Pan Mikołajek : "Ty jesteś głupi". To jest poziom rynsztoka, a nie poziom debaty publicznej. To jest DRAMAT!

Turboplazmotron, 07.03.2021 20:56

Jest takie powiedzenie„Kiedy ktoś nie może manipulować Tobą, manipuluje innymi, aby źle o tobie myśleli.”

tomekx, 07.03.2021 17:49

Ciekaw jestem czy radny był dziś w kościele i czy spowiada się ze swojego hejtu w stosunku do innych ludzi

cath, 07.03.2021 16:38

Przecież to co on wypisuje to świadczy o nim a nie o kim pisze.Intelektualnie to on jest płytki jak mielizna .

Mirek, 07.03.2021 14:28

@FeelFree - nie wiem dlaczego czepiasz się mnie ... Chwalisz się, że umiesz czytać, że czytasz książki? Że jak nazwałeś się z angielska, to jesteś poliglotą ? Nie mam zamiaru nawet szukać o czym ta ksiązka jest. I nie musisz pozwalać mi pisać tutaj. Ja tylko stwierdzam FAKTY o Panu Mikołajku i dostosowałem słownictwo tego "miota" i "ścierwa" do Jego słownictwa i odnoszenia się do innych. Dla mnie aparatczyk Mikołajek jest to tylko kawał chama pisowskiego, reprezentujący statystycznego wyborce PiS-u.

Zakolog, 07.03.2021 13:17

@rumcajs - Zgadza się, to nawet nie jest dyskusja, tylko plemienne zawołania, ludzie posługują się hasłami, w politycznej ich odmianie sloganami, a nawet jak słusznie piszesz symbolami. Zapominają przy tym, jak pewnie boleśnie przekonał się radny Mikołajek, że tak sformułowane złote myśli nic nie mówią o osobie do której są kierowane, za wszystko o ich autorze. Mam nadzieję, że radny Wiesław przetrawi tę lekcję i nie będzie okazywał poprzez słowa swoich emocji, których każdy z nas wstydzi się w codziennym życiu. Serdecznie Pozdrawiam.

rumcajs, 07.03.2021 12:46

@Zakolog Pomijając literówki, to widać jak poziom dyskusji pomiędzy ludźmi leci w dół. Jedna strona "Ty jesteś głupi", a druga "***** ***" . Prostactwo z obu stron. ZERO argumentów. BRAK szacunku do drugiej strony.

Zakolog, 07.03.2021 12:14

Panie radny Władysławie Żydek, nie to żebym sam był bez grzechu, ale oceniając odpowiedź radnego Kubienia popełnił Pan mały błąd, otóż w zaprezentowanym przez Pana kontekście słowo „trzego” piszemy w formie „czego”. Gdyby Pan na przykład chciał poinformować radnego Kubienia, iż potrafi Pan na posiedzeniach Rady Miasta, „trzepać” kasę za nic nie robienie, to przedrostek „trze” byłby jak najbardziej na miejscu i co ważne odpowiadały rzeczywistości.

Zakolog, 07.03.2021 12:02

@beskidmaly - No dokładnie, oczywiście tych form jest znacznie więcej np. nabycie części własności wartej 4,25 miliona poprzez umowę notarialną. Ale rzeczywiście przenieśmy ten wątek już do historii i dalej się nie spierajmy. Kiedyś go odkopiemy !

beskidmaly, 07.03.2021 11:50

Zakolog - jedna z form nabycia jest kupno jest jeszcze otrzymanie za darmo, darowizna i ostatnio bardzo modna kradzież.

FeelFree, 07.03.2021 11:34

@Mirek - proszę bardzo uprzejmie; z czeluści internetu do Ciebie wołam, przeczytaj książkę "Zrozumieć zagładę", obiecuję, że nie będziesz żałował poświęconego czasu. Napisz wtedy tutaj coś ponownie. Nawet gdyby to były pretensje o zmarnowany czas nad bezwartościową książką. Pozdrawiam i życzę Ci bardzo dużo zdrowia. P.S. Nie namawiam, pokazuję tylko możliwości

FeelFree, 07.03.2021 11:29

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/430755,uchwala-rady-gminy-umozliwia-zakup-nieruchomosci-wojtowi.html

FeelFree, 07.03.2021 11:29

@beskidmaly - być może warto gdybyś przed udzieleniem odpowiedzi przeczytał artykuł z następnego linku. Pozdrawiam.

Zakolog, 07.03.2021 11:00

@beskidmaly - No to kończąc, w tym temacie nasze spotkania, wskaż proszę, bardzo proszę w którym miejscu uchwały jest słowo „kupno” ewentualnie sprzedaż ! Bo kolejny raz piszesz nie prawdę !

beskidmaly, 07.03.2021 10:48

Zakolog a ja ci opisuje po raz ostatni. Powodem kupna byla chec posiadania w centrum miasta takiej budowli i pozostania wlascicielem ponad 80 dzialek na terenie gminy bedacych wlasnoscia spadkobiercow . Kupujac ten pałac bez wzgledu czy bylaby dotacja na jego remont czy nie raz na zawsze zniknęła z terenu gminy dłasność hrabiowska. Radni maja obowiazek odpowiedzi na Twoje pytania jak bedziesz podpisany z imienia i nazwiska.

Zakolog, 07.03.2021 10:30

@beskidmaly - Właśnie miałem odpowiedzieć na mamNiusową depresję FeelFree, podzielając w dużym stopniu jego stan. Ale pojawiłeś się Ty, odbierając naszemu koledze szansę na wsparcie. Dla uporządkowania naszych dyskusji, jeszcze raz przedstawię w skrócie moje tezy, ponieważ mam silne wrażenie, iż ich nie rozumiesz. Na forum mamNewsa, jedynej mnie dostępnej tablicy ogłoszeń zwróciłem się do mieszkańców i radnych, o ocenę tylko jednej, moim zdaniem bardzo charakterystycznej uchwały. Przedstawiłem moją analizę jej treści, w nadziei , że radni glosujący za jej przyjęciem, w odpowiedzi przedstawią własną ocenę, leżącą u podstaw ich decyzji. Uznałem, że jako mieszkaniec Gminy mam do tego pełne prawo, a radni obowiązek odpowiedzi. A że nadzieja jest matką głupich spróbuję w skrócie jeszcze raz. Z dokumentu uchwała wraz z informacją wprowadzającą, według mnie wynika, iż to nie spadkobiercy chcieli zbyć prawa własności, tylko Gmina bardzo chciała je nabyć. Spadkobiercy jedynie, przedstawili warunki oraz wartość nabycia. Radni pomimo ostrzeżenia Burmistrza, które zacytowałem, przyjęli warunki Spadkobierców, czyli de facto nabyli w ratach prawa własności do nieruchomości, w jedynym możliwym celu, czyli jej remontu. Możliwość spotkania się w Pałacu, różnych organizacji społecznych istniała na podstawie dzierżawy, a nawet TMA na tej podstawie tam się znajdowało. Także ten argument, sam odlatuje w kosmos.

beskidmaly, 07.03.2021 08:16

Zakolog : to jak chcesz zastosowac ten przepis do tego jak gmina jest wlascicielem palacu. Komu gmina ma udzielić pomocy "sama sobie", a spotkac to sie bedą mogły w pałacu wszystkie organizacje społeczne dzialajace na terenie gminy z mieszkancamił. Ja z Toba tez sie będę mógł spotkać.

FeelFree, 06.03.2021 22:03

@rumcajs. Masz rację. W wielkim skrócie, ale masz. Nie mogę się powstrzymać, polecam ponownie książkę: "Zrozumieć zagładę". Temat Holokaustu w podtytule, ale książka bardzo trafnie pomaga szukać źródeł zła. A wnioski tam przedstawione mają uniwersalny charakter i pozwalają dobrze zrozumieć to co się dzieje teraz w Polsce i w Andrychowie... i gdzie to może nas zaprowadzić. A zrozumiale przedstawione mechanizmy przemocy międzygrupowej to tylko jedna z wielu wartości tej książki. Pozdrawiam

mega, 06.03.2021 21:43

przecież ten osioł podobno ledwo co skończył szkołę podstawową

rumcajs, 06.03.2021 21:28

Przykład idzie z góry. Warto popatrzeć jak wyglądała kampania prezydencka. Po raz pierwszy w historii nie było debaty pomiędzy kandydatami przed 2 turą!. Pan Mikołajek zamiast przekazać argumenty i nauczać ludzi pisze: "Ty jesteś głupi". Druga strona wypisuje na murach przekleństwa i tłumaczy sobie że to w celu hiperbolizacji. Dla wielu młodych Polaków PO i PiS to jest wstyd i antypolskie rządy. Totalne zero. Brak merytorycznej dyskusji. Obrzucanie się wzajemnie błotem i drugą ręką wyciąganie z kieszeni Polaka jak najwięcej pieniędzy żeby ten cyrk mógł trwać. Podzielenie Polaków i agresja. Pan Mikołajek za dużo TVP się naoglądał. To dotyczy również drugiej strony - w TVN nie jest lepiej! Tak tworzy się hejterów.

Zakolog, 06.03.2021 18:34

@beskidmaly - Już tyle razy wracasz do tej dotacji, że mógłbyś sam przeczytać podaną ustawę. Ok wklejam odpowiedni artykuł ustawy : Art. 35. 1. W przypadku nieruchomości położonych na obszarze Strefy gmina może udzielić ich właścicielom lub użytkownikom wieczystym dotacji w wysokości nieprzekraczającej 50% nakładów koniecznych na wykonanie: 1) robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie, 2) prac konserwatorskich i prac restauratorskich w rozumieniu art. 3 pkt 6 i 7 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2020 r. poz. 282) w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków – jeżeli wnioskowane działania służą realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, o których mowa w art. 15 ust. 1 pkt 5. Jak widzisz odpowiadam za każdym razem na Twoje wątpliwości i proszę o symetrię. Moje pytanie brzmi : Kto z kim ma się spotkać w tym odrestaurowanym Pałacu ?

beskidmaly, 06.03.2021 17:36

50% ale kosztow zakupu palacu urzad moze pokryc z dotacji a nie tak jak ty piszesz.

Zakolog, 06.03.2021 14:30

@beskidmaly - Nie z zamianą projektów, tylko z zamianą finansowania projektów – ciągle zmieniasz moje oryginalne wpisy. A z dotacją dla właścicieli, czyli prawną możliwością, jaką stworzył ustawodawca w ustawie o rewitalizacji, to jeszcze nie wiem. Wszystko zależy od Tomka burmistrza jakie przyjmie rozwiązanie - 50/50, czy też pojedzie po bandzie i wszystko sprywatyzuje ?

beskidmaly, 06.03.2021 14:11

Zakiolog - nie zagaduj o edukacji tylko jak tam z zamiana projektow i 50% z dotacji dla spadkobiercow wlascicieli palacu.

Zakolog, 06.03.2021 13:39

@beskidmaly - to Ty teraz będziesz za Komisję Edukacji robił, ewaluację wykształcenia w Gminie przeprowadzał ?Najtrafniej proponuję zacząć od fejsa mamNewsa, tam młodzi, wykształceni, jednozdaniowcy ortografami seryjnie strzelają i z gramatyką kompletnie się nie liczą. Przez co redaktor Marek nie będzie miał z czego wybrać, słusznych egzaltacji oburzenia, do swojej poniedziałkowej rozmowy z przedstawicielem urzędu miasta. A jak bez poprawnie wyrażonego głosu ludu, ma utopić w oburzeniu radnego Mikołajka ?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 13:14

RADNY RADY MIEJSKIEJ w ANDRYCHOWIE Wiesław Mikołajek (...) Wstyd to jest że POLSKA ma takie tęczowe ścierwo w UE i to jest gorszące zabierz Swojego geja i wypad nic tu po Was darmozjady i nieroby (...)

tomekx, 06.03.2021 12:31

Pozostaje tylko czekać aż sprawą z urzędu zajmie się prokuratura.Sianie nienawiści, znieważenie innych osób ze względu przynalezność i orientację....... Oj tych paragrafów trochę się uzbiera.Tylko czy w dzisiejszej Polsce można liczyć że prokuratura pociągnie do odpowiedzialności jakiegoś polityka PiS? bo nie tylko ja mam wrażenie że pisowcy są bezkarni

NIE bo NIE, 06.03.2021 12:02

"hejt" to słowo z ang. NIENAWIŚĆ (hate) -Tą nienawiść słychać i widać w Pana postępowaniu. Mam nadzieję że Pan ,zachowa resztki godności i Sam odejdzie z Rady Miejskiej Andrychowa.

NIE bo NIE, 06.03.2021 11:58

POWINIEN PAN ZOSTAĆ USUNIĘTY Z RADY MIEJSKIEJ W ANDRYCHOWIE .... Jako Mieszkaniec gminy jest Mi wstyd .... Przewodniczący Rady Gminy powinien Pana usunąć !

NIE bo NIE, 06.03.2021 11:49

Panie Wieśku ... słoma z butów wyszła, od dawna Pan pokazuje co przez Pana przemawia, każda Pana wypowiedź w Moim odczuciu jet chamska i nie ma miejscu, sposób zadawania pytań formułowana odpowiedzi .... totalne dno .... na SR ... już nawet Pan Kubień zdecydowanie potrafi się lepiej zachowywać... Bardzo przykre, oddałem głos na Pana , szczerze żałuję ...

mega, 06.03.2021 11:48

Rysiek masz rację A skoro się wstydzi żyć w takim kraju to niech wyjedzie będzie jednego przygłupa mniej

Rysiek, 06.03.2021 11:16

Nie znam chłopa osobiście ale sądząc po słownictwie , emotikonach i reszcie ładunku emocjonalnego zawartego w jego komentarzach , kłania się konsultacja lekarska . Ponadto funkcja publiczna którą pełni reprezentując swoich wyborców zobowiązuje do odpowiedniego poziomu swobody wypowiedzi wobec przeciwników politycznych .Dalej to już tylko przemoc.... .

beskidmaly, 06.03.2021 09:59

Czego sie spodziewacie po Panu Radnym , pokazal to co nauczył sie w tej specjalnej klasie szkoly ktora konczył. Ten drugi hajter to chociaż Pan magister.

jolk, 06.03.2021 08:07

trochę inaczej o na temat hejtu dlaczego niektórzy go uprawiają https://www.youtube.com/watch?v=I0Q3-2MKnXo

jolk, 06.03.2021 07:55

trochę inaczej o na temat hejtu dlaczego niektórzy go uprawiają https://www.youtube.com/watch?v=I0Q3-2MKnXo

matek81, 06.03.2021 07:49

, co niedziele w kościele ,Komunia a później czyni dobro jak każe jego guru, to ce ten pan prezentuje to dno i dwa metry mułu A zrobić coś konkretnego dla wsi czy gminy nie potrafi( coś obieca i tyle go widzieli) Do kościoła w niedziele tylko w worku pokutnym i sypać się popiołem cała drogę

gepard czester, 06.03.2021 06:52

Albo on jest aż tak głupi, albo tylko udaje PiS-owca, bo w ten sposób na pewno nie pomaga partii do której przynależy.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 06.03.2021 06:33

Ten który jest bez grzechu niechaj pierwszy rzuci kamień

mega, 05.03.2021 21:41

joł........ a wy pisiorowcy oddaliście te spółki swoim kolesiom https://www.facebook.com/prazonacebula/photos/a.1467594833262945/3822802841075454/

mega, 05.03.2021 21:16

g...... wiesiu trzeba coś sobą reprezentować , coś dobrego co się w życiu zrobiło nie tylko to, że udawało się górnika w zasranych związkach zawodowych zawód górnika bardzo szanuję ale nie w związkach zawodowych a "tfuj" poziom intelektu "mniej niż zero" jaką szkołę skończyłeś, chyba hufiec pracy na kopalni

aniol363, 05.03.2021 21:00

Brawo Panie Wieśku !!! wy czerwone psy i tęczowe pomioty lewackie wydupcać !!! Rzygać mi się chcę jak widzę co się dzieje !!! Murem za Wieśkiem!! Popieram!!!!

Skalpel, 05.03.2021 20:55

A jak nazwalibyście komentarz Rafała Matusiaka pod artykułem o Jakubie? Cytuję"Radny się z hujami na lby pozamieniał"

cath, 05.03.2021 20:35

Lokalny

cath, 05.03.2021 20:35

No nie za bardzo.Pisze pod własnym nazwiskiem.O stylu wypowiadał się nie będę.To świadczy o człowieku.Może chłop chce bardziej zaistnieć w strukturach PIS taki lojalny Kurski?

Zakolog, 05.03.2021 20:22

Wiesiek, aż tak nie szalej, wiesz dlaczego Arthur Miller napisał „Czarownice z Salem”? Tym dramatem załatwił Józka McCarthy na wieki. Nie pozwól, aby mamNewsa, skreśliło Ciebie z listy ludzi porządnych ! Obroń się kulturalnie.

chochoł, 05.03.2021 20:20

Sssie dupe Żakowi nasz publicysta

FeelFree, 05.03.2021 20:08

@mamNewsa. No pewnie, że nie wypada. Natomiast tak przy okazji, czy wypada w artykule słusznie poruszającym problem hejtu pisać tu cytat: "Komentarze typu - „wieś tańczy i śpiewa dejcie spokój”, „kompromitacja”, „ja pierdziele jaka wiocha, co za czasy, byle tylko w internecie zaistnieć” - są pisane najprawdopodobniej przez ludzi, których jedynym wyczynem jest przysłowiowy „przedziałek na głowie z rana” ? Więc gdzie jest ta granica? W sporym stopniu to Redakcja np. mamNewsa ustala poziom dyskusji moderując komentarze pod własnymi artykułami, lub nie moderując; taki dylemat...

andrychowianin1, 05.03.2021 19:34

Jaka partia taki radny. Brawo oblajtek