reklama

Korona zapory w Świnnej Porębie nadal zamknięta dla turystów. Nie ma kto po nich sprzątać

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.03.2021 09:10, PG
Zbliża się wiosna, która sprzyjałaby takim spacerom.
Korona zapory w Świnnej Porębie nadal zamknięta dla turystów. Nie ma kto po nich sprzątać

Korona Zapory w Świnnej Porębie mimo, że otwarta wiele lat temu, nadal nie jest dostępna dla turystów. Długość korony, z której można podziwiać przepiękne widoki beskidzkich gór wynosi 640 m.

Jak donosi Kronika Beskidzka, RZGW w Krakowie otworzy koronę dla turystów tylko wtedy, kiedy gminy (czyli m.in. Mucharz) również wezmą udział w pokryciu kosztów np. za utrzymywanie tam czystości.

Okazuje się, że taki obiekt przed udostępnieniem musiałby mieć stworzony cały plan ochrony wraz z zatwierdzeniem go przez ABW oraz Komendę Główną Policji.

Takie otwarcie wzbogaciło by ten już turystyczny region, co przyniosłoby zyski mieszkańcom i gminie i byłoby swoistym zadośćuczynieniem za to, że gmina Mucharz angażuje się w sprzątanie gruntów będących własnością Wód Polskich (nad brzegiem Jeziora Mucharskiego), za co nie otrzymuje żadnych profitów.

foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy