reklama

Zmiany w parafii w Targanicach. Rezygnacja za rezygnacją

, MAGAZYN, Wiadomości, 23.08.2022 11:15, DK
Co się dzieje w targanickiej parafii?
Zmiany w parafii w Targanicach. Rezygnacja za rezygnacją
W tym roku ze współpracy z proboszczem parafii w Targanicach zrezygnował organista, a w ostatnich dniach - kościelny oraz grabarz.

Powody nie są do końca jasne, a sprawa wzbudza wśród mieszkańców spore zainteresowanie. Ksiądz dyżurujący na targanickiej parafii, po pytaniu naszego redaktora, rozłączył się.


Wiadomo, że Adam Kowalczyk - radny Rady Miejskiej w Andrychowie, zrezygnował z funkcji kościelnego, którą przez 20 lat pełnił w tym kościele. Na stanowisku zastąpił go radny powiatowy Stanisław Hutniczak. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że powodem rezygnacji dotychczasowego kościelnego było bardzo niskie wynagrodzenie.

Parafia poszukuje także grabarza: - Informujemy, że p. Krzysztof Iskierka złożył rezygnację z funkcji grabarza. Jeśli ktoś chciałby zostać grabarzem w naszej parafii, prosimy o zgłoszenia do ks. Proboszcza. P. Krzysztof będzie pełnił swoje obowiązki do czasu znalezienia następcy - poinformowała parafia w Targanicach na swojej stronie internetowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Mieszkanka, 23.08.2022 13:12

Ja niżej wymienionemu Arusiusiowi w ocenie stanu zdrowia innych życzę wszystkiego co niepowodzeniem się zwie.

Mieszkanka, 23.08.2022 13:10

Ja

Arkadiusz C, 23.08.2022 11:43

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że Pan Krzysztof jest cwany. Doprowadził cmentarz do takiego stanu, że długo nie znajdzie się następca. W pierwszej kolejności ksiądz powinien dopilnować, aby Krzysiu „zdał” cmentarz w takim stanie jak go zastał. Nie sztuka zrezygnować i zostawić taki syf. Tłumaczył się będzie, że odchodzi na stan zdrowie, a po prostu sytuacja go przerosła.