reklama

Zmarł pochodzący z Kęt ksiądz

MAGAZYN, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 19.04.2021 08:09, foto: Archidiecezja Krakowska
W wieku 42 lat zmarł 17 kwietnia 2021 r. pochodzący z Kęt ks. Paweł Mielecki, kapelan małopolskiej policji.
Zmarł pochodzący z Kęt ksiądz
- Zmarł nagle. Covid nie był przyczyną – poinformował PAP rzecznik prasowy krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z kęckiej parafii pw. śś. Małgorzaty i Katarzyny. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana małopolskiej policji.

- Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był zaangażowany w prace Komitetu Organizacyjnego. Posługując w Sekcji Pastoralnej, odpowiadał za przygotowanie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej do tego święta – informuje Archidiecezja Krakowska.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Radio.Ma.Ryja, 19.04.2021 12:31

Tylu andrychowian umiera codziennie ze czasami brakuje miejsca na tablicy ogłoszeń, a Was zainteresował jakiś ksiądz. W Polsce jest tylko 30% katolików.