reklama

Firma z Witkowic wyprodukuje nowy wóz transmisyjny dla Polsatu

, Gospodarka, Wiadomości, 17.04.2021 18:20, PG
Pojazd ma być oparty o najnowocześniejszą technologię na świecie.
Firma z Witkowic wyprodukuje nowy wóz transmisyjny dla Polsatu

Telewizja Polsat zamówiła nowy wóz transmisyjny wykorzystujący zaawansowane rozwiązania techniczne. Pojazd zostanie wyposażony w 14 kamer, będzie pracować w technologii IP i obsługiwać formaty UHD HDR.

Okazuje się, że platformę zbuduje specjalizująca się w tej dziedzinie firma Autokontener z Witkowic (gmina Kęty). Produkcja tego typu pojazdu to wspólna praca trzech firm. Oprócz naszej lokalnej firmy bierze w niej udział też Sony oraz 4Vision.

Zgodnie z zapowiedziami wóz będzie wykorzystywał najnowocześniejsze światowe technologie. - Główne elementy systemu będą oparte na rozwiązaniach IT i światłowodowych. Dodatkowo pojazd ma być o wiele mniej energochłonny niż obecne wozy transmisyjne, co będzie miało korzystny wpływ na środowisko naturalne - czytamy na portalu wirtualnemedia. Pojazd ma być też mniej energochłonny, co będzie pozytywnie wpływało na środowisko.

Jak poinformował Andrzej Szymański, dyrektor pionu techniki Telewizji Polsat, będą produkować sygnał w jakości ł w jakości Ultra HD, który niesie 4-krotnie więcej informacji niż standardowy obraz HD, dzięki czemu widz będzie w stanie dostrzec znacznie więcej szczegółów. Mają być też żywsze kolory i bardziej naturalny obraz.

Wóz ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Najważniejsze cechy wozu:

-14 kamer i torów kamerowych Sony HDC-3500 i HDC-5500 UHD HDR uzupełnionych o kamery POV i kamery bezprzewodowe Sony HDC-P50

-mikser wizyjny Sony XVS-9000 pracujący w środowisku IP

-obiektywy Fujinon, w tym typu box, którego maksymalne zbliżenie to 107x

-4 serwery powtórkowe umożliwiające realizację siedmiu niezależnych powtórek jednocześnie

-możliwa równoległa praca dwóch reżyserek, czyli produkcja jednocześnie dwóch różnych programów

-zbudowany w oparciu o technologię IP

-praca w formatach UHD/HD HDR

-system zarządzania Sony LEO/LSM

foto: materiały prasowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 18.04.2021 08:43

taki wóz będzie służył za tube propagandy i tyle w temacie

bonifacy, 17.04.2021 23:06

Kiedyś poznałem szefa tej firmy z witkowic i okazał się naprawde w porządku gość Tacy ludzie potrafią sięgnąć daleko.