reklama

Zmarł ceniony organista Zenon Sprada

MAGAZYN, Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 08.04.2021 13:25, PG
Pogrzeb odbędzie się w sobotę.
Zmarł ceniony organista Zenon Sprada

W środę (07.04.) parafia św. Piotra Apostoła w Wadowicach poinformowała o śmierci cenionego organisty Zenona Sprady, który wcześniej pełnił też tę funkcję w parafii w Wieprzu.

Zmarł nagle, bezpośrednio po zakończeniu obrzędów Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, które to upiększył jeszcze swoją grą na organach. Tchnąc uroczyste brzmienie w milczące przez Wielki Piątek organy, postawił kropkę nad „i”.

Odszedł w czasie służby, jak sumienny wartownik.

Odszedł w tę Noc, którą Kościół uroczyście świętuje i upamiętnia jako Noc zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią.

Wierzymy mocno, że prosto z liturgii ziemskiej przeszedł do celebrowania niebiańskiej liturgii razem z aniołami i świętymi, w doskonałej Komunii z Bogiem, która jest udziałem Kościoła Tryumfującego w niebie.

Świętej pamięci Zenon Sprada miał 72 lata. Pogrzeb odbędzie się sobotę (10.04.) w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach – różaniec o godz. 14.30, następnie o 15.00 – msza św.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy