reklama
reklama

Czy w Andrychowie powinno powstać Lapidarium? Oburzający widok na cmentarzu

MAGAZYN, Wiadomości, 07.04.2021 14:20, DK
Mieszkańcy są oburzeni.
Czy w Andrychowie powinno powstać Lapidarium? Oburzający widok na cmentarzu

Cmentarny śmietnik- takie wrażenie odnoszą osoby, które przechadzały się po cmentarzu w Andrychowie w Lany Poniedziałek (5.04). Dziesiątki krzyży leżących wśród fragmentów pomników i gruzu - ten obrazek mocno zbulwersował mieszkańców.

Czy w Andrychowie powinno powstać lapidarium? (lapidarius – kamienny) – miejsce przechowywania i prezentowania okazów kamieni naturalnych i kamiennych fragmentów elementów architektonicznych oraz inskrypcji epigraficznych, rzeźb, nagrobków, pomników, pochodzących z zabytkowych budowli (źr. Wikipedia)

Aby w godnym miejscu pozostawić „resztki” pomników?

Cmentarz przecież stale się powiększa. Grobów przybywa.

Czy wtedy sytuacja się unormuje? Raczej nie... Kamieniarze wymieniający płyty pomnikowe lub elementy ozdobne nie mają po prostu możliwości natychmiastowej utylizacji metalowych krzyży, czy innych symboli wiary chrześcijańskiej, dlatego też składują wszystkie elementy w jednym miejscu. - Mimo wszystko jednak, mogliby robić to z większym szacunkiem dla naszej wiary” mówią mieszkańcyreklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 08.04.2021 19:32

Pomijając oburzające ludzkie zachowanie i traktowanie przedmiotu czci religijnej w opisany i pokazany sposób, to tak się zastanawiam: czy większej szkody nie czyni publikacja tych zdjęć przez mamNewsa... Ale to trzeba by zapytać raczej Adama Darskiego za co, który paragraf przysługuje. A mamNewsa ma z kolei przecież swojego prawnika, to pewnie wiedzą co robią i po co. Raczej. Będzie aktualizacja "newsa"?

Archanioł Michał, 07.04.2021 19:05

Mat 6-24 "Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie." Balcerek zwykł mawiać "wszystko parszywieje". A no PARSZYWIEJE, bo służymy MAMONIE.

Nostradamus, 07.04.2021 15:39

Bardzo źle to wygląda. Fragmenty pomników i inne betonowe elementy na jednej kupie to pół biedy. Myślę że nie ma tam żadnych tabliczek lub płyt z nazwiskami zmarłych. Ale krzyże rzucone na jedną stertę , bez składu i ładu to już jest profanacja. Nie można krzyży traktować jak porzucony złom. Wstyd !