reklama

Po kolejnym skandalu kuria wyparła się zawieszonego księdza Piotra Natanka

, MAGAZYN, Wiadomości, 06.04.2021 18:35, red
Kolejne skandaliczne kazanie ks. Piotra Natanka.
Po kolejnym skandalu kuria wyparła się zawieszonego księdza Piotra Natanka

Piotr Natanek, choć już 10 lat temu został zawieszony w sprawowaniu funkcji kapłańskich, ciągle ubiera się jak ksiądz, odprawia - jak twierdzi - msze św., spowiada ludzi. W Grzechyni w powiecie suskim ma swoją pustelnią. Ma liczne grono wyznawców.

Regularnie wygłasza skandalizujące „kazania”. W Wielkanoc powiedział, że „dziecko poczęte z probówki poza Bogiem jest produktem, a nie bytem, nie istotą". W tej samej wypowiedzi suspendowany ksiądz nazwał dzieci poczęte metodą in vitro "zwierzętami".


"Wiem, że wielu z was oburzą te słowa, ale zapowiadałem, że padną tu ciężkie słowa dotyczące waszego bytu, waszej ludzkiej istoty. Ilu z was przeżyło dramat, kiedy usłyszało wyjaśnienie w naszych orędziach Pana Boga na temat 10. przykazań, z których jasno wynikało, że dziecko poczęte z próbówki, poza Bogiem, jest produktem, a nie bytem? Nie istotą. Jest zwierzęciem"" - powiedział P. Natanek.

Natanek od lat jest problemem dla biskupów, którzy regularnie muszą się za niego tłumaczyć, a główny zainteresowany ma - zdaje się - to wszystko gdzieś.

Również tym razem diecezja krakowska musi się tłumaczyć:

- Dekretem z 20 lipca 2011 r. ks. Piotrowi Natankowi została wymierzona kara suspensy, co oznacza, że nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich. Odprawianie przez niego Mszy świętej wbrew zakazom jest niegodziwe i świętokradzkie, a jego spowiedzi są nieważne. Kara ta została mu wymierzona za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo oraz głoszone słowa niezgodne z nauką Kościoła – powiedział we wtorek (6.04) ks. Łukasz Michalczewski, rzecznik Archidiecezji Krakowskiej.

Dodał, że „grupa, którą skupia wokół siebie ks. Natanek nosi znamiona sekty. Jego działalność nie ma aprobaty Kościoła katolickiego".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy