reklama
reklama

Wszystkie nagrody dla dziennikarek „Peryskopu"

MAGAZYN, Wiadomości, 14.05.2024 09:30, INFORMACJA PRASOWA
Wszystkie nagrody dla dziennikarek „Peryskopu
13 maja został rozstrzygnięty 44. Festiwal Artystyczny Młodzieży, którego jedną z kategorii było dziennikarstwo. I oto zdarzyła się rzecz bez precedensu – wszystkie trzy nagrody przyznano reprezentantkom jednej szkoły – I LO im. Marcina Wadowity i jednej gazety szkolnej - „Peryskopu”. I miejsce zajęła Maja Janoszek za cykl reportaży, drugie Emilia Brańka za niestandardową formę swojej pracy publicystycznej, a trzecie Aleksandra Piontek za felietony dotykające bolesnych, a nie zawsze zauważanych problemów młodych ludzi.

W czasie Gali Finałowej w Teatrze Groteska nagrody laureatom wręczał m.in. wicekurator oświaty Artur Pasek, który podkreślił wartość pracy młodych artystów i dziennikarzy tworzących bez tematów tabu i cenzury, co w czasach jego występu w trakcie tego festiwalu, jeszcze przed 1989 rokiem, nie było do końca możliwe.

Dodajmy, że do rywalizacji w sześciu różnych dziedzinach artystycznych stanęło oprócz uczniów szkół krakowskich kilkuset uzdolnionych młodych ludzi od Gorlic, Tarnowa i Nowego Sącza na wschodzie województwa po Wadowice i Andrychów na zachodzie, tym większa więc satysfakcja z tego bezprecedensowego sukcesu.

- Dziewczyny mogłyby właściwie stworzyć samodzielną, profesjonalną redakcję, mając tak różne zainteresowania i preferując różne formy ich wyrażania. Cieszę się, że ponad 30 lat pracy z młodymi ludźmi, szlifowania ich talentów procentuje takim wyjątkowym sukcesem” – skomentował osiągnięcie swoich podopiecznych Henryk Odrozek. polonista z „Wadowity”, opiekun „Peryskopu” od początku jego istnienia.


źródło: materiały prasowe LO Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy