reklama
reklama

W trzy dni zebrali 30 tys. zł dla Joasi

MAGAZYN, Wiadomości, 03.08.2021 14:50, eł

Joannę z Barwałdu Dolnego spotkało ostatnio wielkie nieszczęście, ale i sporo szczęścia.

W trzy dni zebrali 30 tys. zł dla Joasi

Potrzeba było 30 tys. zł, by Joannie z Barwałdu Dolnego zapewnić dwa miesiące pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym. Fundacja Pomóc Więcej, która otoczyła kobietę opieką, rozgłosiła sprawę wyłącznie za pośrednictwem własnej strony facebookowej. Wystarczyły trzy dni, by zebrać całą kwotę!

To kolejny przykład, jak wielkim sercem potrafi wykazać się wiele osób, gdy dowie się o czyimś nieszczęściu. Ludzie bez namysłu pospieszyli z pomocą na wieść o trudnej sytuacji 37-letniej Joanny z Barwałdu Dolnego.

Ta młoda kobieta jest oddaną żoną i matką. Dopóki mogła, z wielkim poświęceniem i radością zajmowała się dwiema córkami – 14-letnią Wiktorią i maleńką, obecnie czteromiesięczną Emilką. Dziś ich mama jest niemal równie bezradna jak młodsza dziewczynek i wymaga tak samo dużo opieki…

10 czerwca u Joanny doszło do pęknięcia tętniaka, o którego istnieniu kobieta nie miała pojęcia. W szpitalu dopiero po dwóch tygodniach udało się wybudzić ją ze śpiączki. Teraz Joannę czeka długa i trudna rehabilitacja. Kobieta zmaga się z niedowładem lewej strony ciała, ma też założoną rurkę tracheostomijną.

W ubiegły czwartek Fundacja Pomóc Więcej otworzyła zbiórkę pieniędzy na dwa miesiące pobytu Joasi w prywatnym ośrodku rehabilitacyjnym, co będzie kosztowało 30 tys. zł. Potrzebne środki wpłynęły na konto w ciągu zaledwie 3 dni! – Dziękujemy z całego serca za każdą wpłatę i udostępnienie – mówi Sylwia Roman z Kleczy Dolnej, wiceprezes zarządu fundacji.

Zbiórka nie została jednak zamknięta, ponieważ dwa miesiące nie wystarczą, by Joasia wróciła do dawnej sprawności. Rehabilitacja potrwa zapewnie znacznie dłużej. Zrzutka pieniędzy odbywa się tutaj. Można też przekazać fanty na rozpoczętą wczoraj licytację w ramach Bazarku Fundacji Pomóc Więcej. Mogą to być książki, zabawki, rękodzieło i inne przedmioty.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy