reklama
reklama

Wkrótce ruszy budowa zjazdu do Galerii Andrychów, a co z rondem?

Gospodarka, Wiadomości, 03.08.2021 08:00, red
Nowa Galeria Andrychów ma być gotowa w październiku tego roku. A co w drogami dojazdowymi?
Wkrótce ruszy budowa zjazdu do Galerii Andrychów, a co z rondem?

W przypadku budowy dróg, jak się okazuje, pojawił się mały poślizg. Trwają właśnie przygotowania do pierwszego etapu. Na ulicy Krakowskiej, na wysokości ulicy Grunwaldzkiej, ma być wykonany zjazd do nowej galerii.

W ostatnich dniach wycięto już drzewa wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Wkrótce powinny ruszyć prace budowlane. Uzyskano na nie niezbędne pozwolenia. Na razie wykonany zostanie zjazd, a docelowo powstanie nowa droga pomiędzy ulicą Krakowską (na wysokości pomnika) a ulicą Przemysłową.

Jak się dowiadujemy, ciągle nie ma natomiast pozwolenia na budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Biała Droga, a to zadanie wydaje się kluczowe dla poprawy płynności ruchu w tym miejscu. Nie wiadomo więc, czy rondo uda się wybudować przed otwarciem galerii.

Budowa Galerii Andrychów przy ulicy Biała Droga w Andrychowie trwa od jesieni 2020 roku. Inwestor planuje, że obiekt zacznie funkcjonować w październiku roku. W galerii ma znajdować się 38 sklepów na ponad 24 tys. m2. To będzie największa galeria handlowa w regionie.

Na pewno zlokalizowane zostaną w niej sklepy sieci Leroy Merlin, Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe, Komfort, Empik.

Inwestorami budowy Galerii Andrychów są firmy Acteeum Group i Equilis Europe. Generalnym wykonawcą Galerii Andrychów jest firma Karmar S.A

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jepetto, 05.08.2021 19:49

Cyt.: "ciągle nie ma natomiast pozwolenia na budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Biała Droga, " ŻART !!!

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 03.08.2021 15:34

Obawiam się, że przed mówcy mają rację. Pierwsze rondo przed odbiorem inaczej NIE OTWIERAJCIE. A tak przy okazji KRAKOWSKA w całej długości będzie do wynajęcia ?

Burakz wiejskiej , 03.08.2021 12:37

kolejne nierządy dają dupy 80 % galerii w sieci obcych państw

FeelFree, 03.08.2021 11:02

To skrzyżowanie jest niebezpieczne, a przeniesienie tam zwiększonego ruchu w wyniku decyzji władz bez kompletnych rozwiązań typu rondo, sygnalizacja świetlna, oznakowanie itd. tylko zwiększy niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu drogowego. Czas przejazdu przez Andrychów i tak się wydłuży i będzie się stale wydłużał dopóki nie powstanie obwodnica miasta z prawdziwego zdarzenia. Ale w tej kwestii wójtowie, radni ani poseł nie podjęli przez kilkanaście lat swojej działalności politycznej do dzisiejszego dnia żadnych skutecznych dla Mieszkańców gminy działań. Do zobaczenia przy urnach wyborczych...P.S. Kto może niech przesiada się na rower. Aha zapomniałem, że o ścieżkach rowerowych mimo korkującego się systematycznie miasta, nasze władze też przez kilkanaście lat nie myślały. Za to bardzo dużo zaangażowania wykazały w likwidacji szkoły, organizację strefy ekonomicznej na terenie nawet dla laików zagrożonych osuwaniem się mimo podnoszonych głośno przestróg, wycinkę drzew na Pańskiej Górze nazywaną "rewitalizację", szykowanie Mieszkańcom spalarni cudzych śmieci w granicach Naszego miasta i takie tam inne. Antybrawo wójt Żak, antybrawo radni. Spotykajcie się nadal zdalnie, ignorujcie mieszkańców i ekspertów. Zapiszecie się "chlubnie" w historii Andrychowa... Może dlatego tak często mówi się, że władza zaślepia?

oshin22, 03.08.2021 09:49

Idę o zakład, że tego ronda tam nie będzie - a Andrychów oczywiście zostanie ... wyrolowany bo taka mamy władzę. Burmistrz (od inwestycji) przytulił nagrody i będzie jak zwykle tylko korki większe. Ja bym doprowadził do zatrzymania prac w galerii dopóki nie będzie ronda, bo potem nikt nie będzie nim zainteresowany