reklama

Ponad 200 drzew do wycięcia na Pańskiej Górze

Gospodarka, Wiadomości, 02.08.2021 20:15,
Jesienią szykuje się drugi etap wielkiej wycinki drzew na Pańskiej Górze.
Ponad 200 drzew do wycięcia na Pańskiej Górze
Od kilku miesięcy w Andrychowie na zlecenie magistratu trwa inwestycja zakładająca kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni rekreacyjnej i parkowej Pańskiej Góry i Stawu Anteckiego. Inwestycję w formie "zaprojektuj – wybuduj" za 19 mln zł wykonuje firma Arco System z Oświęcimia. Gmina otrzymała na ten cel 12 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Podstawą inwestycji jest budowa zbiornika wodnego o powierzchni 1,23 ha, wokół którego powstaną tereny rekreacyjne - ścieżki rowerowe, pomosty, nawierzchnia trawiasta, place zabaw oraz obiekty małej architektury. A wszystko objęte ma zostać monitoringiem.

Druga część inwestycji dotyczy terenu Parku Miejskiego Pańska Góra, gdzie zostaną wykonane oraz zmodernizowane ciągi komunikacyjne, oświetlenie parkowe oraz odnowione obszary łąk.

W ramach inwestycji już na wiosnę wycięto mnóstwo drzew w rejonie dawnego stawu – teraz po wycince trwa tam odbudowa stawu i całej infrastruktury. Ale to dopiero początek.

Na przełomie roku rozpocznie się drugi etap prac – na Pańskiej Górze. W ramach inwestycji jesienią zaplanowano wycięcie w sumie ponad 209 drzew w rejonie Pańskiej Góry. Władze Andrychowa właśnie ogłosiły przetarg i szukają wykonawcy wycinki.

Prace powinny być wykonane w okresie od połowy września do końca grudnia tego roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 02.08.2021 23:49

Z cyklu lektury obowiązkowe dla wójtów pozycja numer 1. "Sekretne życie drzew" Peter Wohlleben. Dla zachęty cytat: "Gdy rozpoczynałem zawodową karierę leśnika, tyle wiedziałem o sekretnym życiu drzew, ile rzeźnik o uczuciach zwierząt..."

FeelFree, 02.08.2021 23:29

"Często mamy pokusę, by myśleć, że stworzenie jest naszą własnością, czymś co posiadamy i możemy wykorzystać według własnego uznania i z czego nie musimy się przed nikim rozliczać. Gdy człowiek daje się zawładnąć przez egoizm niszczy najpiękniejsze rzeczy, jakie zostały mu powierzone. Tak stało się z naturą, zewsząd dochodzi jęk natury i ludzi..."

hebes1125, 02.08.2021 23:26

A gdzie są zieloni? A gdzie jest TSUE taki ekologiczny? Pytam gdzie? Hipokryci z UE.... A co na to Pan reżyser z MN....

Nostradamus, 02.08.2021 20:31

W Grecji płoną lasy a my swoje sami wycinamy.