reklama

W centrum Andrychowa ma powstać żłobek. Proboszcz liczy na "wolę współpracy świeckich instytucji"

MAGAZYN, Wiadomości, 19.11.2023 16:07,
Trwa już remont budynku.
W centrum Andrychowa ma powstać żłobek. Proboszcz liczy na
W dawnym przedszkolu przy parafii św. Macieja przy ulicy Floriańskiej w Andrychowie ma powstać żłobek. Taki plan ma proboszcz tej parafii ks. Stanisław Czernik.

Trwa już remont instalacji elektrycznej w całym budynku.

- Następuje montaż nowych przewodów elektrycznych z zabezpieczaniem przeciwpożarowym i przeciwporażeniowym oraz zmiana lokalizacji liczników. Pragniemy przygotować budynek i pomieszczenia do nowych funkcji, dostosowując się jednocześnie do nowych zaleceń m.in. straży pożarnej i Sanepidu. Naszym pragnieniem jest, aby przy parafii powstał żłobek – miejsce tak potrzebne i oczekiwane przez społeczność gminy. Chcemy być gotowi na to wyzwanie, które - co oczywiste - spełni się w przypadku woli współpracy świeckich instytucji – poinformował proboszcz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 19.11.2023 20:50

Swego czasu było tam przedszkole i wszyscy doskonale wiedzą jak to się skończyło... Proboszcz niech nie szaleje bo już wkrótce odchodzi na zasłużoną emeryturę w wieku 75 lat. Dom seniora lub żłobek pilnie zrobić na Włókniarzy 6, dom kościelny stoi tam pusty od wielu lat jak organista wyprowadził się do swojego domu.

Archanioł Michał, 19.11.2023 18:46

W "roztargnieniu" to zrobił. Czy wszyscy sędziowie to złodzieje? @BezNAzwy tutaj też te kalki przystawiasz? Widzisz, myślę sobie: skoro tylko są rodziny chcące by ich dziecko było opiekowane przez tą społeczność powinni dostać wsparcie od całej społeczności Gminy.

Archanioł Michał, 19.11.2023 18:33

https://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemSID=217-271e0911-7542-42c1-ba34-d1e945caefb2&ListName=Komunikaty_o_sprawach

BrakNAzwy, 19.11.2023 17:45

Żłobek jest potrzebny, ale nie pod sutanną księży. Już szukają funduszy, mając z tyłu głowy, że mogą z religią zostać usunięci ze szkół.