reklama
reklama

Teraz bezpańskie psy z Andrychowa będą trafiać do innego schroniska

MAGAZYN, Wiadomości, 23.01.2024 17:05,
Gmina podpisała umowę z nową placówką.
Teraz bezpańskie psy z Andrychowa będą trafiać do innego schroniska
Każdego roku co najmniej kilkadziesiąt wałęsających się ulicach psów wyłapywanych jest przez Straż Miejską z Andrychowa. Przekazywane są do lecznicy weterynaryjnej w Wieprzu, a po kilku dniach – jeśli po odbiór nie zgłosi się właściciel psa – zwierzęta trafiają do schroniska.

W ostatnich latach było to schronisko w Cieszynie. Zatem to tam musieli jeździć właściciele złapanych w gminie Andrychów czworonogów.

Teraz będzie trochę bliżej. Gmina Andrychów podpisała bowiem umowę ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Żywcu, które prowadzone jest przez stowarzyszenie "Futrzany Los". I to do Żywca będą teraz trafiać złapane na ulicach w gminie Andrychów psy.

W tegorocznym programie na wyłapywanie bezdomnych psów zaplanowano kwotę do 100 tys. zł, a zapewnienie im opieki w schronisku - do 90 tys. zł.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy