reklama
reklama

Tajemnicze zniknięcie księdza. Co na to kuria?

MAGAZYN, Wiadomości, 20.02.2021 17:04, DK
Oficjalnie ksiądz udał się na urlop.
Tajemnicze zniknięcie księdza. Co na to kuria?
Chodzi o ks. Grzegorza, który niedawno niespodziewanie przestał pełnić posługę w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na os. 700-lecia.

Był tam wikarym od 2013 roku. Uczył w Powiatowym Zespole nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach. Nagle zniknął. Z kościoła i ze szkoły. Gdzie się podział i jakie są powody tych zmian? Kęty aż huczą plotek w tej prawie. Mieszkańcy mówią, że wikary został zwolniony z parafii za nieobyczajne zachowanie oraz skandal z nim związany.

O sprawę pytaliśmy proboszcza parafii ks. Jerzego Musiałka, lecz ten nabrał wody w usta i stwierdził, że nie interesuje się prywatnym życiem księży oraz że nie są już dziećmi, a dorosłymi ludźmi.

O powody odwołania księdza pytaliśmy również w Kurii. Ta odpisała:
Ksiądz poprosił i otrzymał zgodę na urlop, by mieć czas na rekolekcje i modlitwę - informuje Centrum Informacyjno - Medialne Diecezji Bielsko-Żywieckiej
Urlop od Kęt raczej potrwa dłużej, ponieważ nawet na stronie internetowej parafii ks. Grzegorz ma wyznaczony czas posługi do „2021”, a nie jak w innych przypadkach do „obecnie”.

Kolejną sprawą jest dział „ogłoszenia parafialne”, w którym dobitnie stwierdzone jest, że ksiądz przestał pełnić posługę w kęckiej parafii.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 21.02.2021 08:22

Taki artykuł to istotna broń w ramach walki z hejtem ;-)