reklama

Szpitale wracają do normalności i przywracają usługi

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.05.2021 09:10,
Coraz mniej pacjentów z covid-19, dlatego szpitale przywracają usługi.
Szpitale wracają do normalności i przywracają usługi
Szpitale w regionie powoli przywracają kolejne oddziały do normalnej pracy.

Poniżej komunikat szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Informujemy, że w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, stopniowo powracamy do dotychczasowych zasad organizacji pracy i funkcjonowania szpitala, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, celem zapewnienia właściwego bezpieczeństwa epidemiologicznego:

Przywracamy:
–– planowe zabiegi operacyjne

–– porody rodzinne

Wznawiamy :
–– hospitalizacje na oddziałach zabiegowych i zapobiegawczych
–– badania diagnostyczne (np.: tomografia komputerowa, USG, RTG, itp.)
–– zabiegi rehabilitacyjne (ambulatoryjne i domowe)
–– wizyty osobiste i teleporady w przychodni specjalistycznej


Szpital Powiatowy w Oświęcimiu zaprasza do udziału w programie wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Jest on adresowany do mieszkańców powiatu oświęcimskiego:
• w wieku 50 – 65 lat, bez objawów sugerujących istnienie aktualnie raka jelita grubego oraz
• w wieku 40 – 65 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego.

Program ruszy 5 czerwca br. w Pracowni Diagnostyki Endoskopowej ZOZ w Oświęcimiu. W ramach programu będzie wykonane badanie kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym, które jest bezpłatne dla osób poddających się badaniu oraz dla lekarzy na nie kierujących.

Skierowaniem na badanie jest ankieta, którą można pobrać w Pracowni Diagnostyki Endoskopowej, wypełniona przez osoby gotowe poddać się kolonoskopii oraz podpisana przez lekarza kierującego. Z wypełnioną ankietą należy zgłosić się do badania w wyznaczonym terminie do Pracowni Diagnostyki Endoskopowej ZOZ w Oświęcimiu, I piętro, pokój nr 109.

Rejestracja telefoniczna rusza 17 maja br. (od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 14) pod numerem telefonu 33/ 844 83 19 lub osobista do wyczerpania limitu badań.

Program finansowany jest z budżetu Powiatu Oświęcimskiego.

Można się także zgłaszać do programy profilaktyki raka piersi. Szczegóły na plakacie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy