reklama

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Wadowicach jest powodem wielu skarg

, MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2021 17:40, PG
Wielu naszych Czytelników zwraca uwagę na problem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Wadowicach.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Wadowicach jest powodem wielu skarg

Niestety nie wygląda to tak, jak powinno. Często lekarze tam pracujący muszą dojeżdżać do pracy z odległych miast np. Katowice czy Kraków, co powoduje spóźnienia czy dodatkowe zmęczenie.

Tacy lekarze realizują również wizyty domowe. Pacjenci narzekają na brak zainteresowania ze strony lekarzy pracujących w całodobowej opiece a także nieuprzejmość i arogancję. Często jedyne co można od nich usłyszeć to „proszę zwrócić się do lekarza rodzinnego”.

- Witam, zwracam się do redakcji z problemem jaki mnie spotkał w opiece całodobowej w Wadowicach. Lekarz odmówił przyjęcia na wizytę dziecka, spóźniła się pseudo doktor ponad godzinę do pracy gdyż dojeżdża z Katowic i nawet się nie zainteresowała z jakim problemem czekamy na nią tylko odesłała do lekarza rodzinnego. Wcześniej udałam się na sor gdzie również odmówiono wizyty strasząc mnie przyjęciem na oddział. Bardzo proszę o pomoc i zajęcie sprawą co za pseudo dr pracuje w opiece całodobowej, i jak nie tylko traktuje pacjentów ale dzieci- pisze do nas pani Ewa.

Przypomnijmy, że w 2017 roku zgodnie z reformą służby zdrowia zlikwidowano całodobowy dyżur zlikwidowano w Andrychowie i wielu innych miastach, a nocną i świąteczną opiekę zdrowotną dla gmin Wadowice, Mucharz, Spytkowice, Tomice, Andrychów i Wieprz dyżur realizuje od tamtej pory Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Niestety, cały szpital w założonym przez siebie profilu Google na 126 wydanych opinii oceniany jest na 2 gwiazdki (max wynosi 5). Jest tam wiele komentarzy dotyczących również nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 17.05.2021 20:57

Gmina Kęty od 1999 roku organizuje opiekę zdrowotną dla swoich mieszkańców, odpowiada za to jednostka o nazwie Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kętach. Mieszkańcy miasta Sucha Beskidzka korzystają "od zawsze" z Miejskiej Przychodni Rejonowej. Wójt Żak zajmuje się organizowaniem ciepła i prądu dla zakładów przemysłowych, ratowaniem prywatnych spółek energetycznych, kupnem autobusów, które nie mogą jeździć, wycinką drzew w celu rewitalizacji, likwidacją szkoły, ściągnięciem śmieci do Beskidu Małego w celu ich przetworzenia, staraniem się o 300 baniek na niby-nie-spalarnię, budową strefy ekonomicznej na czynny i zarejestrowanym w SOPO osuwisku. Życzę Wam Andrychowianie w końcu oświecenia i wyciągnięcia wniosków z priorytetów działań Pana Żaka, nawet jeśli nie dzisiaj to najpóźniej w dniu wyborów. Trzech burmistrzów, trzy wizje priorytetów dla Mieszkańców. Mamy to, na co się godzimy... wyborami i biernością. I w tym miejscu racja dla @tomekx, taki PiS realizuje ochronę zdrowia w wersji PRL-bis, zanosi się, że będzie niestety tylko gorzej, ale tłum nadal wierzy w propagandę TVP... oraz Nowin Andrychowskich. Poczekajmy co będzie dalej, bo będzie zapewne coraz ciekawiej...

tomekx, 17.05.2021 17:47

Ech ten pisowski dobrobyt.Nic tylko wydawać te wszystkie podwyżki i 500-setki którymi obdarował nas rząd na wizytę w prywatnym gabinecie lekarskim bo inaczej nie da się leczyć w tym kraju