reklama

Szpital po rozbudowie. Oficjalne otwarcie [FOTO] [AKTUALIZACJA]

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 04.12.2023 12:19,
Budynek został rozbudowany o dwa piętra.
Szpital po rozbudowie. Oficjalne otwarcie [FOTO] [AKTUALIZACJA]
W poniedziałek (4.12) przed południem oficjalne otwarto dwa nowe piętra Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Całość - nadbudowa i wyposażenie - pochłonęło 43,8 mln zł. Inwestycja była finansowana z aż 14 źródeł (budżet państwa, dotacja unijna, budżety województwa, powiatu, gmin).

W uroczystości otwarcia w poniedziałek wzięło udział wielu zaproszonych gości.

Co znajduje się na dwóch nowych kondygnacjach? Na szóstej mieści się ośrodek szybkiej diagnostyki i terapii krótkoterminowej. Będą tam na przykład realizowane świadczenia w ramach chirurgii jednego dnia. Jest też sala operacyjna. Na to piętro zostaną przeniesione pracownie diagnostyki kardiologicznej, endoskopii i USG.

Na ostatnim piętrze mieszczą się z kolei dwa oddziały wewnętrzne.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 04.12.2023 20:00

Zawsze za tło przy tych hucpach wadowickich za tło robili ordynatorzy teraz ich nie ma.Bryluje solenizantka dzisiejsza-ja i tylko ja.Zlosliwcy twierdza ze mieli zakaz wstępu na imprezę.Krolowa jest tylko jedna.Chlopaki jestem z wami!