reklama
reklama

Szczepionki dla rudzielców zrzucą z samolotu. "Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów"

MAGAZYN, Wiadomości, 11.04.2024 16:10,
Akcja w całym regionie.
Szczepionki dla rudzielców zrzucą z samolotu.

Od 20 do 26 kwietnia w całyej Małopolsce zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Małopolski Lekarz Weterynarii informuje, że akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  1. nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  2. kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji,
  3. nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 11.04.2024 19:14

Uwaga dla rodziców małych dzieci, te szczepionki również mogę się pojawić na przydomowym trawniku, np. kilometr od lasu w linii prostej. Nie wiem dlaczego Nadleśnictwo nie ostrzega również aby zachować ostrożność na przydomowym ogrodzie skoro szczepionka i tam może trafić.