reklama
reklama

Co lepsze - Automatyzacja czy outsorcing?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 11.04.2024 07:12,
Prowadzeniu własnej działalności gospodarczej towarzyszy konieczność stawiania czoła wielu wyzwaniom. W zdecydowanej większości branż występuje bardzo wysoki poziom konkurencji, co sprawia, że aby odnieść sukces, inwestowanie w nowoczesne rozwiązania technologiczne jest niezbędne. Wśród trendów, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność, bardzo często wymienia się automatyzację oraz outsourcing. Czym są oba te rozwiązania oraz kiedy warto je wybrać? Na te i kilka innych pytań szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury .
Co lepsze - Automatyzacja czy outsorcing?

Wzrost konkurencyjności firmy - jak to osiągnąć?

Wszystkim osobom prowadzącym działalność gospodarczą zależy na tym, by nieustannie pozyskiwać kolejnych klientów, zwiększać zyski oraz cieszyć się uznaniem wśród partnerów biznesowych. Niestety, osiągnięcie wszystkich tych celów nie zawsze jest możliwe - zwłaszcza, jeśli nie inwestuje się w kolejne nowatorskie rozwiązania.

Jeśli biznes nie przynosi tylu zysków, ile byśmy oczekiwali, wówczas warto podejmować odpowiednie decyzje. Sposobów na to, jak zaradzić niesprzyjającej sytuacji, jest wiele. Specjaliści wskazują, że receptą na wiele bolączek jest automatyzacja oraz outsourcing. Automatyzacja a outsourcing - czym różnią się oba te rozwiązania i jakie korzyści przynoszą? Wyjaśniamy to w dalszych częściach artykułu.

Automatyzacja procesów biznesowych - dlaczego warto się na nią zdecydować?

Firmy, które zdecydują się na automatyzację, mogą osiągnąć wiele korzyści. Na czym to polega? W największym skrócie polega to na zastąpieniu pracy ludzi pracą odpowiednio zaprogramowanych maszyn i robotów. Przykładem jest chociażby automatyzacja Excela. Bez względu na to, o jakim typie automatyzacji jest mowa, zawsze przynosi to przedsiębiorstwu wiele korzyści. Na czele atutów wiążących się ze skorzystaniem z tego rozwiązania wymienia się oczywiście wzrost produktywności i efektywności wielu procesów. Jest to oczywiście związane z tym, iż pracownicy nie muszą już wykonywać monotonnych, nudnych zadań, a jednocześnie zmniejsza się ryzyko występowania błędów, gdyż systemy służące do automatyzacji gwarantują bardzo wysoką precyzję i optymalny poziom bezpieczeństwa.

Automatyzacja skutkuje też oczywiście poprawą poziomu zadowolenia klientów ze świadczonych im usług. W perspektywie długoterminowej przedsiębiorstwa na automatyzacji mogą zaoszczędzić naprawdę znaczące środki. Oczywiście, w początkowej fazie trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami na implementację całego tego narzędzia, jednak warto wydać te środki, gdyż z całą pewnością będzie to doskonała inwestycja, która zwróci się prędzej czy później. Jednym z najbardziej znanych i korzystnych sposobów na implementację automatyzacji jest RPA, z angielskiego Robotic Process Automation. Wyróżnikiem omawianej technologii jest to, iż jest nieinwazyjna, a dodatkowo pozwala na efektywne i twórcze stawiania czoła wyzwaniom w zakresie wdrażania automatyzacji.

A może outsourcing?

Kolejnym zjawiskiem, którego rola w ciągu ostatnich kilkunastu lat zarówno w Polsce jak i na całym świecie znacząco wzrosła, jest outsourcing. Czym dokładnie jest to rozwiązanie? Jest to przekazanie kompetencji w zakresie wykonywania pewnych zadań w ramach przedsiębiorstwa firmie zewnętrznej, czyli podwykonawcy. Jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ to firma outsourcingowa odpowiada za zatrudnianie pracowników. Jednocześnie podmiot korzystający z usługi może na bieżąco weryfikować efekty pracy, a w przypadku braku zadowolenia zerwać współpracę.

Omawiane rozwiązanie ma wiele korzyści. Przede wszystkim, pozwala na poczynienie znacznych oszczędności. Właściciel firmy nie musi samodzielnie rekrutować pracowników, ponieważ tym zajmuje się przedsiębiorstwo outsourcingowe. Kolejna sprawa to wzrost wydajności i lepsza jakość usług - firma outsourcingowa musi zadbać o to, by zatrudniać najlepszych fachowców, bo w przeciwnym razie może spodziewać się zerwania umowy.


- artykuł sponsorowany -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy