reklama
reklama

Akcja ratownicza na boisku. Uratowano małego piłkarza

Na sygnale, Wiadomości, 10.04.2024 22:13, red
Doszło do nagłego zatrzymania krążenia u małego piłkarza.
Akcja ratownicza na boisku. Uratowano małego piłkarza
W środę (10.04) wieczorem służby ratownicze interweniowały w Podolszu k. Zatora. Pilnej pomocy wymagał tam 11-letni chopiec, który zasłabł na treningu.

Przebieg tej akcji relacjonują strażacy z OSP Podolsze:

W Podolszu na boisku LKS doszło do nagłego zatrzymania krążenia u chłopca, który grał w piłkę. Błyskawicznie, mimo przeszkody na drodze i pozostawionej ciężarówki, nasi ratownicy znaleźli się na płycie boiska z defibrylatorem, aby wesprzeć ratującego życie trenera, a zarazem strażaka PSP Damiana Banaszaka. Po chwili nadjechał ZRM z Wygiełzowa, wylądował śmigłowiec LPR Ratownik 6 z Krakowa oraz dotarł zastęp JRG Oświęcim. Skuteczna defibrylacja i nasz młody podolszanin po zabezpieczeniu został przetransportowany do szpitala w Krakowie! Kolego, trzymaj się dzielnie i wracaj do domu! Dziękujemy wszystkim za pomoc w tej trudnej akcji. Po niespełna godzinie zastęp wrócił do remizy.

- informuje OSP Podolsze

foto: OSP Podolsze
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy