reklama

Święcenia nowych diakonów w diecezji bielsko-żywieckiej

, MAGAZYN, Wiadomości, 11.05.2021 08:20,
Wśród nowych diakonów są przedstawiciele parafii z Sułkowic-Łęgu, Bulowic i Osieka.
Święcenia nowych diakonów w diecezji bielsko-żywieckiej
W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach odbyła się uroczystość święceń diakonatu dziewięciu alumnom krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Wśród nowych diakonów są klerycy z naszego regionu:

Tomasz Kramarczyk, parafia pw. św. Andrzeja Ap., Osiek,

Łukasz Kasprzak, parafia pw. Miłosierdzia Bożego, Sułkowice-Łęg,

Robert Oczkowski, parafia pw. św. Wojciecha, Bulowice.Święcenia odbyły się poprzez nałożenie rąk biskupa i modlitwę. Wcześniej kandydaci na diakonów złożyli przyrzeczenia celibatu oraz posłuszeństwa biskupowi. Zobowiązali się także do codziennej modlitwy brewiarzowej. Diakoni otrzymali stułę diakońską oraz dalmatykę. Na znak posłania do głoszenia Dobrej Nowiny ordynariusz podał kandydatom do kapłaństwa księgę słowa Bożego oraz przekazał pocałunek pokoju.


Bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej powiedział, że dziś posługa diakońska w parafii polega niemal wyłącznie na głoszeniu słowa Bożego podczas Eucharystii, przy udzielaniu chrztu i asystowaniu przy zawieraniu małżeństw, w ramach katechezy w szkole czy w różnych grupach parafialnych.

- W swojej posłudze w pierwszym rzędzie stajecie się głosicielami i sługami słowa Bożego. Wypełniajcie ten obowiązek z czystym sercem, z wiarą i przekonaniem. Dużo się módlcie o obfity owoc tej posługi nie tylko dla słuchaczy, ale i dla waszego życia i zbawienia – zwrócił się do diakonów bp Roman Pindel.źródło: Diecezja bielsko-żywiecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy