reklama

Budują obwodnicę. Ruch odbywa się wahadłowo. Niektóre trasy zamknięte

, Gospodarka, Wiadomości, 10.05.2021 16:00, PG
Droga ma być gotowa w wakacje przyszłego roku.
Budują obwodnicę. Ruch odbywa się wahadłowo. Niektóre trasy zamknięte

W poniedziałek (10.05.) wprowadzone zostały utrudnienia na ul. Spacerowej i ul. Sobieskiego w Kętach, w związku z budową gminnej obwodnicy zachodniej Kęt – etap II odcinek północno-zachodni o długości pół kilometra, wraz z budową wiaduktu oraz rozbudową skrzyżowania drogi powiatowej nr 1820K.

Jak poinformował urząd gminy utrudnienia obejmują ul. Spacerową w obrębie skrzyżowania z drogą na os. Nad Sołą oraz ul. Sobieskiego w Kętach w obrębie skrzyżowania z ul. Młodzieży Polskiej. Na ul. Spacerowej i na ul. Sobieskiego obowiązuje ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Dodatkowo zamknięte zostały połączenie drogi na os. Nad Sołą z ul. Spacerową oraz połączenie ul. Sobieskiego z ul. Młodzieży Polskiej.

Jeśli chodzi o postępy, to nadal trwają prace przy budowie wiaduktu kolejowego. Przejęto też budynek ogrzewalni, który zostanie wyburzony. Droga ma być gotowa w lipcu przyszłego roku.

Budową zajmuje się firma FBSERWIS S.A. z Warszawy za ponad 11 mln zł brutto. Gmina dostanie na ten cel 6,5 mln zł dotacji a resztę planuje się pozyskać z emisji obligacji komunalnych.


video: DK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy