reklama
reklama

Stracą drogę wzdłuż ogródków działkowych w Andrychowie. Dlaczego?

MAGAZYN, Wiadomości, 10.01.2023 20:00, EŁ/WB

Jak się okazuje, stanowi ona część parku miejskiego Pańska Góra.

Stracą drogę wzdłuż ogródków działkowych w Andrychowie. Dlaczego?

Jesienią minionego roku ruszyły prace przy budowie alejek na Pańskiej Górze w Andrychowie. Ulubione miejsce spacerowe wielu mieszkańców miasta zmieni się nie do poznania, choć nie wszyscy uważają, że będzie to zmiana na plus. Nie brak jest osób, które twierdzą, iż wycinka wielu drzew, przeprowadzona, by umożliwić wytyczenie ścieżek, bezpowrotnie zniszczyła urok lasu porastającego wzniesienie. Powody do niezadowolenia mają też działkowicze.

Niedawno dowiedzieli się bowiem, że stracą jedną z dróg przecinających teren Rodzinnych Ogródków Działkowych Pańska Góra, która umożliwia im dojazd do ulicy Kościuszki w Andrychowie albo osiedla Biadasów w Zagórniku. Jest to trakt, który niejako rozgranicza obszar parku od tego zajmowanego przez ROD.

Droga znajduje się obecnie w obrębie ogrodzenia otaczającego ogródki i służy tylko działkowiczom. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Trakt znajdzie się poza obrębem płotu i będzie stanowił część parku Pańska Góra. Dlaczego?

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Andrychowie, pas gruntu, na którym powstała ta droga, nie stanowi i nigdy nie stanowił części terenu Rodzinnych Ogródków Działkowych. Oficjalnie, zgodnie z dokumentami, przynależy on do parku miejskiego Pańska Góra, dlatego też zostanie on odebrany działkowiczom i włączony w jego obszar...

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 11.01.2023 22:19

Ten płot to kuriozum , zlikwidowanie go ułatwi dojazd niepełnosprawnym do działek płot siła rzeczy ogranicza tor jazdy.

obserwator2012, 11.01.2023 19:52

Drogi Panie hebes 1125 burmistrz rządzi z racji bycia burmistrzem , a nie bycia w PO, której partii członkiem nie jest.

obserwator2012, 11.01.2023 19:39

Podobnież wysięgniki mają być na każdym komisariacie ,więc będą Was wysadzać pod samym domkiem.Niepełnosprawni do chwili wejścia na swoją działkę potem jak rumuńskie kombajny. Też tam chodzę na spacery i zastanawiam się, kto ten płot postawił?

mega, 11.01.2023 13:50

prawo własności jest święte. jeżeli zlikwidują płot to zostawią ścieżkę, którą będą mogli chodzić wszyscy a nie tylko wybrani

karol, 11.01.2023 10:37

Bardzo słusznie.Właścicielem tego terenu jest gmina,więc na jakiej podstawie prawnej działkowcy go ogrodzili ?

slawek.n, 11.01.2023 05:36

Ja nie widzę w tekście nic o planach niszczenia drogi, a jedynie o zlikwidowaniu ogrodzenia, tak żeby z drogi mogli korzystać wszyscy. Tytuł jednak mówi o "stracie", co wygląda na clickbajt.

hebes1125, 10.01.2023 23:12

Ja osobiście wielokrotnie spaceruję po Pańskiej i owych ogródkach. Działki tam zazwyczaj mają już emeryci z Andrychowa. Drogą która ma zostać zniszczona do swoich ogródków dojeżdżają osoby niepełnosprawne!!! Tak proszę pana reportera i pana burmistrza. Osoby niepełnosprawne mające odpowiednie zezwolenia co widać za szybą samochodów wyjeżdżających i parkujących na owym dojeździe. Więc pan burmistrz stawia im kolejne kłody pod nogi? Ludziom, którzy chcieliby wypocząć w swej chorobie choćby na emeryturze. W związku że droga ma być zlikwidowana to pan burmistrz będzie te osoby nosił na rękach pod ich działki? Może to opiszę pan redaktor? Jak tak można? Niech pan redaktor się dowie ile osób niepełnosprawnych korzysta z dojazdu i napisze o tym artykuł? Chyba że też pana jak burmistrza nie interesują niepełnosprawne osoby korzystające z dojazdu do działek?

hebes1125, 10.01.2023 22:29

Tak właśnie rządzi burmistrz z PO . Odkąd pamiętam to dojazd do działek był taki jak na zdjęciu ( 30 parę lat będzie ? Poprawcie mnie jak się mylę). Ale oczywiście zacnie nam panujący ( zapewne już ostatnią kadencję) burmistrz wie lepiej jak udogodnić życie mieszkańcom tu dież działkowcom. Parodia ( to jezioro damy tu). A co z zasiedzeniem? A co z prawem zwyczajowym? Może do sądu trzeba iść? A co na to nam powie chętnie negujący PiS pan redaktor Mamnewsa? Odpowiem wam nie zaneguje bo to nie w jego interesie... A następny artykuł o Pańskiej będzie, że bałagan, że piją, że strach chodzić po parku. Tak jak już pisałem wcześniej o rewitalizacji...