reklama
reklama

Pijany kierowca audi, bez uprawnień, spowodował kolizję

Na sygnale, Wiadomości, 10.01.2023 16:30,
Mężczyzna prowadził pojazd mając prawie 3,5 promila alkoholu.
Pijany kierowca audi, bez uprawnień, spowodował kolizję

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka (6-9 stycznia) na terenie powiatu suskiego policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić samochód, znajdując się w stanie po spożyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę przed godziną 17:00 w Bystrej Podhalańskiej zderzyły się dwa pojazdy. Uczestnik zdarzenia, wyczuwając alkohol od sprawcy zdarzenia, nakazał mu wysiąść z pojazdu i czekać do chwili kiedy przyjedzie patrol Policji.

Jak ustalili na miejscu policjanci, kierujący samochodem marki Audi na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki BMW. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec powiatu suskiego, poruszający się Audi, znajdował się w stanie nietrzeźwości i urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania.

Policja informuje, że każdy z kierowców zatrzymanych w weekend przez suskich policjantów wkrótce odpowie przed sądem. Kto w takim stanie po spożyciu kieruje pojazd mechaniczny, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Kierowcy, u którego znajdowało się powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy