reklama

Stara sala w Andrychowie wkrótce zostanie wyburzona

MAGAZYN, Wiadomości, 04.04.2022 17:19,
Do końca kwietnia zaplanowano wyburzenie sali wraz z przewiązką.
Stara sala w Andrychowie wkrótce zostanie wyburzona
Niedawno władze powiatu wadowickiego podpisały umowę z firmą GRAND Andrzej Grygiel z Korzennej na budowę nowej sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącego. Firma zabiera się właśnie do realizacji umowy.


Jak dowiadujemy się do dyrektor LO Katarzyny Przebindy-Niemczyk, w poniedziałek (4.04) firma przejęła fizycznie plac budowy. Do końca kwietnie zaplanowano wyburzenie starej sali wraz z przewiązką.

Budowa nowej hali w Andrychowie ma kosztować ok. 16 mln zł. Potrwa 2 lata.

Powstanie nowoczesna hala wraz z przewiązką, w której zlokalizowana zostanie winda. Powierzchnia całkowita nowego budynku wraz z łącznikiem to 2454,69 mkw., zaś powierzchnia użytkowa – 2141,36 mkw. Hala razem z zapleczem będzie mieć wymiary 49 m na 45,1 m oraz wysokość 13,40 m. Przy obiekcie powstanie 28 nowych miejsc parkingowych (w tym cztery dla osób niepełnosprawnych). W hali sportowej powstanie m.in. pełnowymiarowe boisko: do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki.

Z boisk równocześnie będzie mogło korzystać kilka grup młodzieży. Będzie też mobilna widownia na 300 miejsc. Przy hali powstanie zaplecze, gdzie będą się znajdować m.in. cztery szatnie z sanitariatami, dwie sale ćwiczeń, pokój dla nauczycieli, pomieszczenia techniczne oraz ogólnodostępne toalety.

foto: WB
Taki obiekt powstanie przy LO Andrychów.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy