reklama
reklama

Zdobyć atrakcyjny zawód u Królowej Jadwigi

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 04.04.2022 15:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Zespół Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie to niewielka szkoła, w której młodzież zdobywa wykształcenie zawodowe na poziomie technika i pracownika młodocianego szkoły branżowej.
Zdobyć atrakcyjny zawód u Królowej Jadwigi

W placówce panuje przyjazna, domowa atmosfera. Nauczyciele traktują uczniów bardzo indywidualnie. Młodzież może nadrobić zaległości edukacyjne ze szkoły podstawowej poprzez zajęcia wspomagające i zajęcia z pomocy psychologiczno- pedagogicznej. Uczniowie rozwijają kompetencje społeczne swoje talenty i kreatywność biorąc udział w szkoleniach w ramach unijnego projektu ”Aktywni młodzi” oraz “Młodzi Małopolanie”(do tej pory z tego projektu skorzystało 60 uczniów).

O wysokim poziomie nauczania świadczą bardzo dobre wyniki egzaminu zawodowego i matury. Zdawalność w kwalifikacjach zawodowych wyniosła w ostatnim roku 95%, a zdawalność egzaminu maturalnego - 84%. Często wyniki w danej kwalifikacji są 100 %. Nasza Szkoła drugi rok z rzędu uzyskała tytuł „Brązowej Szkoły” w rankingu „Perspektyw”. Niewątpliwym atutem szkoły jest też jednozmianowy plan lekcji (zajęcia kończą się o godzinie 16:45).

Szkoła jest wyposażona w nowoczesną bazę - interaktywne tablice multimedialne i mobilne pracownie komputerowe. Nauczyciele przedmiotów zawodowych korzystają z nowoczesnych pracowni (fryzjerskiej, hotelarskiej, handlowej i logistycznej). Na lekcjach informatyki zagadnienia z programowania są realizowane z użyciem robotów edukacyjnych, uzyskanych w ramach projektu “Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Szkoła jest nieustannie doposażana i we współpracy z rodzicami realizowane są ciekawe projekty modernizacyjne. W tym roku oraz poprzednich latach szkoła skorzystała z funduszy pochodzących z projektu “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Szkolna biblioteka zyskała kilkaset nowych książek z ciekawymi pozycjami wydawniczymi.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Andrychowie zwiedzają świat, uczestnicząc w zagranicznych praktykach zawodowych w ramach projektu “Erasmus+” - 36 uczniów biorących udział w projekcie “Europejskie doświadczenia kluczem do kariery zawodowej” ma m. in. możliwość wyjazdu do hiszpańskiej Granady (rok szkolny 2021/2022). W ramach przedmiotów zawodowych organizowane są liczne wycieczki zawodoznawcze, uczniowie startują w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i tematycznych.

Szkoła współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami, uczelniami i organizacjami pozarządowymi. Realizowany jest zatwierdzony przez MEN projekt edukacyjny “Branżowe symulacje biznesowe”, który wyposaża uczniów w umiejętności tworzenia własnych firm. Podpisane umowy z uczelniami to nie tylko możliwość poznania szkół wyższych ale i realizacja różnorodnych form doskonalenia dla uczniów i nauczycieli.

Nasza placówka dba o wszechstronny rozwój młodzieży, także humanistyczny i kulturalny.

W Zespole Szkół nr 2 działa Wolontariat, który daje wiele satysfakcji i pozwala na zdobycie nowych umiejętności prospołecznych. Współpracujemy z Andrychowski Hospicjum, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Fundacją “Promyczek”.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Andrychowie korzystają także z kursów realizowanych w ramach projektów wszystkich Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Powiatu Wadowickiego, a są to np.: prawo jazdy kat. B, kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym, kasjer walutowo – złotowy, kosmetyka i wizaż ze stylizacją paznokci, koloryzacja włosów i przedłużanie włosów, kelner, barista, barman, operator koparko-ładowarki, pizzerman, spawanie TIG 141,, spawanie MAG-135, obsługa programu Solid Works, obsługa programu SAP, fotografia reklamowo/ produktowa

Zapraszamy do rekrutacji i dołączenia do naszej społeczności szkolnej.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę szkoły gdzie zostały zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące kierunków kształcenia oraz rekrutacji absolwentów szkół podstawowych: https://www.zs2andrychow.pl/

KONTAKT: [email protected], tel. 33-875-31-47

Zapraszamy także na szkolnego facebook’a: https://www.facebook.com/zs2.andrychow

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy