Sanepid nie poda informacji skąd pochodzą zakażeni koronawirusem

, MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 26.03.2020 12:57,
Mieszkańcy chcą profilaktycznie widzieć skąd pochodzą osoby zakażone koronawirusem. Nic z tego.
Sanepid nie poda informacji skąd pochodzą zakażeni koronawirusem
Podczas wideokonferencji z udziałem służb z powiatu wadowickiego, Krystyna Kozik - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach-poinformowała, że obecnie powiecie wadowickim nadzorem epidemiologicznym objęto 232 osoby: 221 przebywa w kwarantannie domowej, a 11 - w miejscu kwarantanny zbiorowej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ostatnich dniach powiecie stwierdzono także cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Jak ustaliliśmy, dotyczy to gmin Brzeźnica i Kalwaria Zebrzydowska.

Dyrektor wadowickiego sanepidu poinformowała jednak, że sanepid nie będzie podawał skąd pochodzą zakażeni, a nawet osoby objęte kwarantanną.

Zgodnie ze wskazaniami Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wydanymi w porozumieniu z Wojewodą Małopolskim informacje nt. osób zakażonych oraz objętych kwarantanną mogą być podawane wyłącznie w odniesieniu do poszczególnych powiatów, bez rozbicia na gminy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy