reklama
reklama

Przy szkole w Sułkowicach-Bolęcinie powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny

MAGAZYN, Wiadomości, 04.02.2024 16:00,
Przy Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie ruszyły prace związane z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego.
Przy szkole w Sułkowicach-Bolęcinie powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny
Coś nowego zaczyna się dziać przy szkole w Sułkowicach Bolęcinie. Tym razem planowana jest budowa zaplecza sportowego. Przygotowania do inwestycji trwały od dawna, a współpracowało przy tym wiele osób i instytucji. Najpierw Gmina Andrychów z udziałem Rady Rodziców sułkowickiej szkoły sfinansowała zakup działki. Rada Sołecka z nagrody za wyróżnienie w konkursie "Małopolska Nowatorska Wieś 2023r." sfinansowała koncepcję budowy kompleksu.

Następnie Szkoła wraz z Radą Rodziców pokryli koszty wyburzenia budynku mieszkalnego, który znajdował się na terenie przeznaczonym pod boisko.

Druhowie OSP Sułkowice-Bolęcina nieodpłatnie udzielili pomocy w pracach wyburzeniowych. Parafia przekazała nieodpłatnie budynek wraz z działką, który również zostanie rozebrany, aby powiększyć miejsce pod kompleks.


Dyrektor szkoły Zbigniew Grabowski informuje, że kolejnym etapem będzie wykonanie projektu budowy kompleksu i uzyskanie pozwolenia na budowę.
- Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie Władz Gminy i ludzi dobrej woli z Sołectwa Bolęcina pozwoli na szybkie wybudowanie kompleksu. Rozpoczęcie prac budowlanych w 2024 roku przypadłoby w 50. rocznicę powstania Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły w Sułkowicach Bolęcinie. Kompleks sportowo-rekreacyjny będzie służył wszystkim mieszkańcom. Będzie to miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje sportowe pasje, a dorośli zadbać o kondycję i zdrowie. Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas zaangażowali się w ten projekt! Zachęcamy do dalszego wspierania tej inicjatywy! Wspólnie możemy stworzyć miejsce, które będzie służyć całej społeczności! - przekazuje dyrektor ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy