reklama

Po sobotniej ulewie w nowym stawie sporo wody [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 21.08.2023 09:33,
Chyba już nie ma zagrożenia, że nie uda się go napełnić.
Po sobotniej ulewie w nowym stawie sporo wody [FOTO]
W Andrychowie powoli dobiega końca budowa Stawu Anteckiego wraz z całym zapleczem rekreacyjnym i ścieżek na Pańskiej Górze. W niedzielę 24 września zaplanowano wielkie otwarcie tej całej wartej 20 mln zł inwestycji. W ten dzień odbędzie się kolejna edycja "Biegu po serce Zbója spod Złotej Górki" i w tym roku uczestnicy będą biegać i spacerować właśnie nowymi trasami nad Stawem.Nie ma co ukrywać, budowa stawu Anteckiego wraz ze ścieżkami na Pańskiej Górze ma w Andrychowie zwolenników i przeciwników.

Ci pierwsi są zadowoleni - twierdzą m.in. że w końcu te tereny będą szerzej dostępne dla mieszkańców i staną się turystyczną wizytówką miasta. Przeciwnicy z kolei przekonują, że inwestycja sporo kosztuje, a przecież w gminie są pilniejsze potrzeby. Dodajmy jednak, że gmina pozyskała na ten cel kilkanaście mln zł unijnej dotacji.

Od kilku dni staw jest napełniany wodą, a pomogły w tym sobotnie intensywne opady deszczu podczas burzy.
foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 21.08.2023 23:00

Koszt ogólny inwestycji (wraz z Pańską Gorą) zawiera się w kwocie około 25 mln zł. Gmina Andrychów pozyskała na ten cel 11,8 mln zł z funduszy Unii Europejskiej, a także 8 mln zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19. Resztę miasto dołożyło z własnego budżetu. Co do wody wstawie wystarczyło w umowie dodać zapis że wypełnienie stawu woda leży po stronie wykonawcy.

Archanioł Michał, 21.08.2023 20:13

@Zakoog jak widać to jednak nie jest błąd. Pomimo uwagi tekst nie został skorygowany. Świadome przekłamania. Oczywiście brak autora. Bedzie tego coraz więcej. Wycinanie kolegi też nabierze rozpędu. A tfu. Paskuda.

Zakolog, 21.08.2023 09:21

Redakcjo wkradł się Państwu drobny błąd. Określając wysokość dotacji z UE, jako kilkanaście milionów sugerujecie Państwo przedział liczbowy między, więcej niż 10 i mniej niż 20. W rzeczywistości kwota dotacji wynosi poniżej i to grubo poniżej 10. Od przyznanej kwoty 11 812 125,67 złotych należy odjąć 25% kosztów kwalifikowanych, jako nałożoną przez UE karę za „ustawienie” przetargu, który wówczas wygrała firma z Oświęcimia.