reklama

Pierwsza różowa skrzyneczka w naszej okolicy pojawiła się w Kętach! Co to takiego?

, MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2021 18:45, PG
W różowych skrzyneczkach znajdziemy darmowe podpaski i tampony.
Pierwsza różowa skrzyneczka w naszej okolicy pojawiła się w Kętach! Co to takiego?

Dzięki różowym skrzyneczkom walczymy z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym. W takiej skrzyneczce, która jest dostępna w miejscu publicznym, znajdują się bezpłatne środki higieny osobistej na czas miesiączki.

Pierwsza w okolicy taka skrzyneczka została umiejscowiona w kamienicy nr 13 w Kętach.

W Polsce blisko pól miliona kobiet nie stać na zakup podpasek i tamponów.

- Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki. – czytamy na stronie internetowej akcji.


Pierwsza różowa skrzyneczka wypełniona podpaskami zawisła w Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu. Dzisiaj jest już ich ponad 1000 w całej Polsce. Różowe skrzyneczki znajdują się dziś w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach. W akcję włączają się kolejne samorządy.

Jak informują administratorzy kęckiej „Trzynastki” chętne firmy oraz osoby prywatne mogą wesprzeć skrzyneczkę poprzez przekazanie środków higienicznych (np. wkładek, tamponów, chusteczek nawilżanych itp.). Można zostawiać je bezpośrednio w skrzyneczce lub przekazywać administratorom obiektu poprzez recepcję. W razie wszelkich pytań w sprawie kęckiej różowej skrzyneczki, polecamy kontakt z nr 519-190-011.

foto: UG Kęty


Mapa różowych skrzyneczek:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy