reklama

Pani Maria uciekła przed wojną z Ukrainy. Znalazła schronienie w Zagórniku

MAGAZYN, Wiadomości, 01.03.2022 17:25, DK / WB
Uchodźcy w Centrum Bukowińskiego k. Andrychowa.
Pani Maria uciekła przed wojną z Ukrainy. Znalazła schronienie w Zagórniku
We wtorek (1.03) odwiedziliśmy i rozmawialiśmy z obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Centrum Bukowińskiego w Zagórniku k. Andrychowa.. Aktualnie przebywa tam 5 kobiet oraz 7 dzieci w wieku od 2 do 7 lat.

- Ilość pomocy, jaką przekazali w ostatnich dniach mieszkańcy co Centrum, przeszła nasze oczekiwania. Teraz musimy dać odpocząć tym ludziom i poczuć się bezpiecznie – mówią członkowie oraz wolontariusze stowarzyszenia „Ocalenie”, którzy zajmują się pomocą uchodźcom w centrum ks. Władysława Bukowińskiego.

W pomoc zaangażowała się również firma Beskid Media, która zadbała o połączenie z internetem oraz o przekaz TV, tak aby obywatele Ukrainy mogli na bieżąco śledzić sytuację w ich ojczyźnie.

Zobaczcie nasze nagranie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy