reklama
reklama

Ostatni miesiąc na wykorzystanie 500 zł, potem pieniądze przepadną

MAGAZYN, Wiadomości, 04.03.2023 16:23,
Tylko do 31 marca rodzice mogą aktywować i płacić bonem turystycznym.
Ostatni miesiąc na wykorzystanie 500 zł, potem pieniądze przepadną

Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – 1000 zł.

- Na zapłacenie bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski rodzice mają czas tylko do końca marca 2023 roku. Sama usługa turystyczna może odbyć się później. Można nim choćby zaliczkowo dokonać przedpłaty za wyjazd dziecka na letnie kolonie, obóz czy wycieczkę – przypomina Anna Szaniawska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie małopolskim.

W Małopolsce jest 5,6 tys. podmiotów turystycznych. Do tej pory odebrały one 1,1 mln płatności, w łącznej wysokości ok. 611 mln złotych. To pierwszy wynik w kraju, przed województwami: pomorskim (515,1 mln zł) i zachodniopomorskim (450,7 mln zł).

- Pamiętajmy o tym, że aby nie stracić bonu, nie wystarczy samo jego aktywowanie na profilu na Platformie Usług Elektronicznych. Koniecznie tym bonem musimy zapłacić za usługę hotelową czy imprezę turystyczną. Termin na przeprowadzenie takiej jest do 31 marca, potem będzie to już niemożliwe. Przy czym, sama usługa: pobyt w hotelu, wycieczka, wyjazd dziecka na kolonię, może odbyć się w odleglejszym terminie. Jeszcze raz podkreślę: liczy się termin opłaty bonem - przypomina rzeczniczka.

Bon można wykorzystać w podmiotach, które przystąpiły do programu Polski Bon Turystyczny. Szczegóły można uzyskać na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Polityk, 05.03.2023 07:47

Jeju co to będzie 500 będą zamykać jak nie zdążą o jejku ale katastrofa spieszcie się z Batorego z Socjialnego budynku wasze 500 ma limit czasowy na wnioski o ile rozumiecie treść pisowni szybko bo nie będzie na fajki piwko i libacjie wasze które tam u was są już normą dzienną jejku jejku pincet ,pincet wom wystygnie z Socjialnego to nie omamy Kacowe tu naprawdę jest tak napisane może wom dadzą jeszcze jakiś zasiłek w gratisie żebyście się zbytnio nie nudzili warto sprawdzić????