reklama

Na Skawie wybudowane zostanie nowe ujęcie wody

Gospodarka, Wiadomości, 05.03.2023 11:20,
Koniec problemów z niskim ciśnieniem wody w niektórych rejonach gminy Zator?
Na Skawie wybudowane zostanie nowe ujęcie wody

Władze gminy Zator podpisały umowę na budowę nowego ujęcia wód z rzeki Skawy. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w postępowaniu przetargowym została firma Keller Polska Sp. z o. o. z Ożarowa Mazowieckiego.

- Inwestycja obejmuje: budowę drenażowego poddennego ujęcia wody z rzeki Skawy o docelowej wydajności rzędu 2800 – 3000 m³/dobę, a także przebudowę istniejącej infrastruktury pozwalającej na pobór wód oraz ich dostarczenie do Stacji Uzdatniania Wody (SUW) przy ul. Zamkowej - informują władze Zatora.

W ramach zagospodarowania związanego z budową ujęcia wody z rzeki Skawy zostanie również wykonane umocnienie brzegów rzeki Skawy.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w 95% całkowitej wartości zadania. Koszt całkowity zadania to 5 962 769,39 zł brutto. Inwestycja zostanie wykonana do 30.06.2024 r.

źródło: UM Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy