reklama
reklama

Akcja policji. Zlikwidowana fabryka narkotyków

Na sygnale, Wiadomości, 03.03.2023 12:44, red
Kryminalni zabezpieczyli łącznie około 35 kg konopi innych niż włókniste. Decyzją sądu 31-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Akcja policji. Zlikwidowana fabryka narkotyków
Duża akcja wadowickiej i krakowskiej policji na terenie powiatu wadowickiego. We wtorek 28 lutego policjanci pionu kryminalnego z Wadowic weszli na teren budynku usługowego w gminie Wadowice, w którym pod przykrywką innej działalności usługowej, była prowadzona uprawa konopi innych niż włókniste, pozwalającą wytworzyć znaczną ilość tego narkotyku.

Równolegle kryminalni z Wadowic i funkcjonariusze Wydziału do Walki z Pseudokibicami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali w Krakowie 31-letniego mężczyznę, który prowadził tą nielegalną plantację.


- W trakcie przeprowadzonych na plantacji czynności funkcjonariusze zabezpieczyli instalację elektryczną i wentylacyjną służącą do produkcji narkotyków, jak również około 1500 doniczek częściowo wypełnionych ziemią, przeznaczonych do rozsady i uprawy ziela konopi. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli przetworzony produkt pochodzący z uprawy, spakowany i przygotowany do dystrybucji, w łącznej ilości niemal 9,5 kg narkotyku co pozwoliłoby na wytworzenie ponad 9400 porcji dealerskiej o czarnorynkowej wartości około 370 000 zł. Ponadto oprócz gotowego produktu znaleziono około 25 kg półproduktu tzw. odpadu w postaci łodyg i części liści z prowadzonej uprawy krzaków marihuany - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

31-letniemu mieszkańcowi Krakowa przedstawiono zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy znacznej ilości środków narkotycznych, ich przetwarzania oraz przygotowania do wprowadzenia do obrotu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

1 marca Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


źródło: KPP Wadowice
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 04.03.2023 13:19

fabryka narkotyków , aż mi się ulało