reklama
reklama

Ostatni dzień z taką temperaturą? [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 18.10.2022 09:00,
Od środy zmiana w pogodzie.
Ostatni dzień z taką temperaturą? [FOTO]
Wrzesień był deszczowy, ale październik wręcz przeciwnie. W ostatnich dniach można się zachwycać urokami złotej polskiej jesieni. We wtorek znów będzie ponad 20 st. C.

W środę - temperatura mocno w dół. Zapowiadane są także opady deszczu.Park Miejski, Andrychów


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.10.2022 09:28

"Naszym zdaniem samorządy wykonują jakąś ekwilibrystykę. Żeby obejść zakaz finansowania budowy spalarni, rozkładają proces na etapy, by ukryć, że mamy do czynienia ze spalaniem, bo piroliza nim jest - mówi Piotr Rymarowicz z Towarzystwa na Rzecz Ziemi. - Cała ta technologia jest podobno cudowna, nadaje się do każdego odpadu, a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Ekologiczny aktywista dodaje też, że według niego w pewnym sensie mniejszym złem byłaby już tradycyjna spalarnia, bo po niej chociaż wiadomo, czego się można spodziewać, a tutaj możemy się spodziewać wszystkiego, także porażki... Towarzystwo na Rzecz Ziemi, oceniając pirolizę, twierdzi, że nawet firmie BASF, która od lat prowadzi badania tego typu rozwiązań, nie udało się opanować procesu w skali przemysłowej. Zdaniem ekologów głównym problemem jest to, iż w efekcie zgazowania otrzymuje się silnie zanieczyszczone odpady, które wymagają dopalenia lub składowania jako niebezpieczne."