reklama
reklama

Do końca wakacji 2023 r. potrwa budowa nowego ronda

Gospodarka, Wiadomości, 17.10.2022 13:05, red
Kierowcy jadący do Bielska-Białej napotkają tam na spore utrudnienia.
Do końca wakacji 2023 r. potrwa budowa nowego ronda
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą Eurovia Polska na rozbudowę skrzyżowania DK52 z drogami powiatowymi Czaniec – Roczyny - Andrychów oraz Czaniec - Porąbka.

Powstanie tam rondo. Wykonawca zobowiązał się wykonać całość prac do końca sierpnia 2023 r. Wartość tej inwestycji to ponad 12 mln zł.Jak poinformowano, rozbudowa w Czańcu obejmie przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 52 z drogą powiatową Czaniec - Roczyny (DP4479S) na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo) wraz z dostosowaniem nawierzchni drogi krajowej do przenoszenia obciążeń 11,5 tony na oś.


Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie dróg powiatowych Czaniec - Roczyny - Andrychów oraz Czaniec - Porąbka. - Przebudujemy również zatoki autobusowe i zjazdy do posesji przyległych. Przebudujemy lub wybudujemy ciągi dla pieszych i rowerzystów, system odwodnienia drogi. Wybudujemy oświetlenie drogowe. Wykonamy urządzenia bezpieczeństwa ruchu, w tym m.in.: wygrodzenia dla pieszych, barier ochronnych, oznakowania poziomego i pionowego. Zabezpieczymy i przebudujemy uzbrojenie terenu kolidującego z rozwiązaniami projektowymi - informuje GDDKiA.

Czas realizacji tej inwestycji to 7 miesięcy (do czasu realizacji nie wlicza się okresu zimowego liczonego od 16 grudnia do 15 marca).

Okres gwarancji jakości wynosi w zależności od asortymentu robót od 1 roku do 10 lat. Najdłuższy okres gwarancji obejmuje między innymi: nawierzchnie z betonu cementowego, oznakowanie pionowe, drogowe oprawy oświetleniowe LED, instalacje zasilające oświetlenie drogowe, konstrukcje wsporcze (m.in. maszty, słupy, fundamenty i wysięgniki). Dla nawierzchni asfaltowo-mineralnej gwarancja jakości wynosi 5 lat.

źródło: GDDKiA
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy