reklama
reklama

Ogromne problemy w szkołach. W niektórych już nauczanie zdalne

MAGAZYN, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.10.2020 17:00, PG/red
Ciężka sytuacja w szkołach.
Ogromne problemy w szkołach. W niektórych już nauczanie zdalne

Codziennie w naszym regionie przybywa szkół, w których występują problemy z zakażeniami koronawirusem. Z powodu zdiagnozowanego przypadku koronawirusa na kwarantannę wysłani zostali m.in. uczniowie jednej z klas LO im. Marii Dąbrowskiej w Kętach. Podobnie jest w SP nr 2 w Kętach. Mają mieć nauczanie zdalne.

Sanepid zdecydował, że powodu wielu przypadków koronawirusa na tydzień zawieszona zostanie nauka stacjonarna w LO Andrychów - uczniowie będą mieć zajęcia zdalne.

Jak się dowiadujemy, co najmniej jedna klasa będzie miała nauczanie zdalne także w LO im. M. Wadowity Wadowicach.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie już dwa tygodnie temu jeden z uczniów otrzymał wynik pozytywny testu na koronawirusa. W ostatnich dniach również ksiądz prowadzący lekcje religii dowiedział się o zakażeniu koronawirusem. Sporo nauczycieli zostało wysłanych na kwarantannę, nie tylko dlatego że mieli kontakt z księdzem ale też z powodu zachorowań w ich rodzinach czy innych miejscach, w których przebywali. Dzieci, których rodzice otrzymali pozytywne nie uczęszczają do szkoły.

Dyrekcja szkoły musi borykać się z organizacją zastępstw i czeka na decyzje sanepidu. Odwołano też Dzień Otwarty zaplanowany na czwartek (15.10.).

- We wszystkich sprawach swoich dzieci można kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami drogą elektroniczną. W sprawach pilnych proszę uzgadniać indywidualne terminy wizyt w szkole z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.- informuje dyrektor SP2 Elżbieta Górska-Zborowska.

Z podobnymi problemami borykają się także niektóre szkoły w gminie Wieprz. Pisaliśmy o tym więcej w artykule poniżej.


Czy szkoły w w gminie Wieprz przejdą na zdalne nauczanie?

Opublikowany przez MamNewsa.pl Czwartek, 15 października 2020
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Bolek, 15.10.2020 22:42

W przedszkolu mojej corki tez jest covid,małą zostawiłem w domu .Jak tak będzie do konca roku to nam urlopu zabraknie.Nie chce angażowac babci.Dziwi mnie,ze niektóre matki siedzą w domu a dzieci posyłają do przedszkola .Jak obserwuję to dużo ludzi ignoruje zalecenia GIS.

Skalpel, 15.10.2020 19:16

@Nostradamus, podaj źródło swojej wiedzy geniuszu. "W szczególności komisja złożona z przedstawicieli z Chin i WHO nie mogła przypomnieć sobie przypadków, gdy nastąpiło przeniesienie choroby z dziecka na dorosłego" – mówił przedstawiciel Królewskiego Stowarzyszenia Pediatrów.

Nostradamus, 15.10.2020 18:58

Wszyscy dobrze wiedzą że wirus roznoszą dzieci . W szkole zarażają się jeden od drugiego , nie mając objawów choroby roznoszą wirusa dalej. Nieprzypadkowo korona wirus zaatakował zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego.