reklama

Zostały dwa tygodnie na aktualizację deklaracji śmieciowych. Później do drzwi zapuka Straż Miejska

Gospodarka, Wiadomości, 14.10.2020 19:40, PG
Od 2 listopada br. straż miejska rozpocznie kontrole gospodarstw domowych w tej sprawie (kontrole działalności gospodarczych już trwają), ale do końca października urząd zarządził ABOLICJĘ. W tej sprawie rozmawiamy komendantem straży miejskiej Krzysztofem Tokarzem.
Zostały dwa tygodnie na aktualizację deklaracji śmieciowych. Później do drzwi zapuka Straż Miejska

W gminie Andrychów mieszka ok. 43 tys. osób a z deklaracji śmieciowych wynika, że 38 tys. Tyle osób płaci za wywóz śmieci. Gdzie zatem podziało się 5 tys. osób? Dzięki zmianom w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, gmina ma teraz kompetencje do kontroli poszczególnych gospodarstw domowych, w których to liczba osób zameldowanych nie zgadza się z liczbą osób wpisanych do deklaracji śmieciowej.

Od 2 listopada br. straż miejska rozpocznie kontrole gospodarstw domowych w tej sprawie (kontrole działalności gospodarczych już trwają), ale do końca października urząd zarządził ABOLICJĘ:

Do dnia 30.10.2020 r. właściciele nieruchomości zamieszkałych, którzy nie dokonali aktualizacji danych, zgłosili się do Urzędu Miejskiego w Andrychowie Rynek 16, pok. nr 7A w celu złożenia rzetelnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Informuję również, że 4.09.2020 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykroczeń, za które strażnicy straży gminnych są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego. Od tej daty strażnik miejski może ukarać osobę mandatem do wysokości 500 zł m.in. za:

– niezłożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;

– podanie w deklaracji nieprawdziwej liczby osób zamieszkujących nieruchomość;

– niesegregowanie odpadów.

W związku z powyższym, Straż Miejska w Andrychowie od dnia 2.11.2020 r. rozpocznie kontrole w tym zakresie. - informuje wiceburmistrz Wojciech Polak.


W tej sprawie rozmawiamy z komendantem straży miejskiej Krzysztofem Tokarzem:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy