reklama
reklama

Trzech księży z parafii św. Macieja w Andrychowie zakażonych koronawirusem

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 13.10.2020 10:14, red
Koronawirus w andrychowskiej parafii.
Trzech księży z parafii św. Macieja w Andrychowie zakażonych koronawirusem

- Informujemy, że u trzech księży z naszej parafii stwierdzono obecność wirusa Covid-19, pozostali kapłani objęci są kwarantanną - poinformowała parafia św. Macieja w Andrychowie. Stan ich zdrowia nie zagraża ich życiu.

W komunikacie dodano, że w związku z tym do najbliższej soboty msze (tylko jedna dziennie - o godz. 18:00, pozostałe odwołane) w tej parafii odprawiają księża z innych parafii. Odwołano także spowiedź i inne zaplanowane na najbliższe dni wydarzenia.

Na razie nie wiadomo, kiedy doszło do zakażenia i z kim księża mieli od tej pory kontakt. W minioną niedzielę w parafii św. Macieja normalnie odbywały się msze św. a odprawiali je księża z tej parafii.

W poniedziałek mszę w parafii św. Macieja celebrował już ksiądz z drugiej andrychowskiej parafii - św. Stanisława.

Wiadomo, że od kilku dni koronawirusa ma także biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel.

Sytuacja w gminie Andrychów

Sanepid wadowicki informuje, że do tej pory, od marca, na terenie gminy Andrychów stwierdzono 138 przypadków koronawirusa. 83 osoby zostały wyleczone, a 4 osoby zmarły. Aktualnie w gminie Andrychów 203 osoby przebywają na kwarantannie, a 5 osób jest w szpitalu.

Minionej doby w powiecie wadowickim koronawirusa zdiagnozowano u 43 osób.

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy