reklama

Służba zdrowia w czasach koronawirusa. Lepsza jakość usług czy brak pomocy?

Na sygnale, Wiadomości, 12.10.2020 20:20, PG
Problemy z kontaktem telefonicznym w andrychowskiej poradni.
Służba zdrowia w czasach koronawirusa. Lepsza jakość usług czy brak pomocy?

W poniedziałek (12.10.) od rana dostajemy wiadomości od naszych Czytelników z informacją o problemie z kontaktem w przychodni „Przy Basenie”.

Telefonu nikt odbiera a drzwi są zamknięte. Jedna mieszkanek próbowała się przez godzinę dodzwonić do przychodni, a kiedy się jej nie udało, z chorym dzieckiem pojechała pod budynek, ale nikt nie otworzył jej drzwi. - Dziecko zmarznięte. To jest skandal jak działa służba zdrowia, to jest z naszych podatków, tak być nie może! – mówiła zrozpaczona mieszkanka Andrychowa.

Kolejne telefony do redakcji dotyczyły podobnych sytuacji.

Skontaktowaliśmy się z prezesem przychodni doktorem Ryszardem Paprockim, który powiedział że zna sprawę i jest to spowodowane problemami technicznymi centrali telefonicznej.

Jak tłumaczy R. Paprocki, przychodnia jest cały czas otwarta, tylko drzwi są zamknięte. Lekarze poprzez rozmowę telefoniczną decydują czy konieczna jest osobista wizyta w poradni. Dzięki takiemu ograniczonemu kontaktowi, zmniejsza się prawdopodobieństwo zarażenia personelu medycznego, a tym samym całkowitego zamknięcia przychodni. Jego zdaniem jakość świadczonych usług nawet się poprawiła.

Rzeczywiście jak mówią pacjenci, zamówienia na recepty są realizowane bardzo szybko.

Niedawno przychodnia „Vena” w Andrychowie uruchomiła dodatkowe numery telefonów dla pacjentów, dzięki temu od tamtej pory nie ma już większych problemów z teleporadami, czy umówieniem się na wizyty w poradni oraz wizyty domowe. Zdaniem dr Paprockiego w przychodni „Przy Basenie” w rejestracji są tylko dwie osoby, więc dwa numery są wystarczające.

Przypominamy nr do przychodni "Przy Basenie":

Poradnia dla dorosłych: 33 870 49 90, 33 444 67 33

Poradnia dla dzieci: 33 870 49 80

Zamówienia na recepty można wysyłać na: [email protected]

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 13.10.2020 08:09

ale prywatnie za opłatą drzwi są zawsze otwarte i jesteśmy do rany przyłóż