reklama

Nauczycielka z Andrychowa walczy o tytuł PEDAGOG ROKU 2023

MAGAZYN, Wiadomości, 10.11.2023 08:42,
Głosować można tylko jeszcze dziś.
Nauczycielka z Andrychowa walczy o tytuł PEDAGOG ROKU 2023
W piątek (10.11) kończy się głosowanie w konkursie eduSensus Education Awardsw w kategorii PEDAGOG ROKU 2023. Wśród kandydatów do tego tytułu jest Magdalena Miętka – pedagog w przedszkolu nr 3 w Andrychowie. Nominowanych zostało tylko 10 osób z całej Polski.


W uzasadnieniu kandydatury czytamy:
"Pani Magdalena Miętka od 20 lat pracuje w Przedszkolu nr 3 w Andrychowie. Obecnie od kilku lat pracuje w oddziale specjalnym dla dzieci z autyzmem, wcześniej jako nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne w oddziale integracyjnym. Pani Magdalena Miętka jest nauczycielem sprawnie posługującym się nowościami technicznymi.

W czasie zajęć korzysta z monitora interaktywnego np. do zaprezentowania dzieciom autystycznym wyżej funkcjonującym scenek społecznych i pokazania prawidłowych wzorów reagowania w różnych sytuacjach tak trudnych dla dzieci z autyzmem czy zespołem Aspergera. Poza tym zawsze służy pomocą w obsłudze sprzętu oraz wykorzystywaniu w pełniejszy sposób jego możliwości.

Pomysł zakupienia c-eye tzw. Cyber-oka zrodził się z rozmów z matką jej podopiecznej, która kilkaset kilometrów musiała jeździć na turnusy rehabilitacyjne, aby córka mogła skorzystać z takiej terapii. Niestety z programu rządowego „Aktywna tablica” nie mogły skorzystać przedszkola, a koszt zakupu był zbyt wysoki na możliwości finansowe placówki, dlatego nauczycielka postanowiła działać w inny sposób. Będąc prezesem stowarzyszenia „Trzymajmy się razem” działającym przy Przedszkolu nr 3 w Andrychowie utworzyła i przez cały czas koordynowała licytację zakupu na nowoczesny sprzęt do terapii c-eye. tzw. cyber-oko (40 tys. zł.) Zbiórka zakończyła się sukcesem. Zakupiono sprzęt do przedszkola. Pani Magdalena ukończyła kurs „System C- Eye w neurorehabilitacji i komunikacji” oraz została konsultantem II stopnia i została wpisana do Centralnego Rejestru Certyfikacyjnego Asiss Tech po numerem 2/AS/2022/0018 (obecnie planuje ukończyć trzeci stopień).

Przeszkoliła pracowników z korzystania z tego nowoczesnego sprzętu terapeutycznego. Obecnie prowadzi zajęcia rewalidacyjne, na których wykorzystuje to nowoczesne urządzenie do rozwoju poszczególnych sfer dziecka oraz jego komunikacji. Nieustanie zachęca nauczycieli do korzystania z tej nowości technicznej, która przynosi świetne rezultaty w pracy z dziećmi również tymi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wielu specjalistów pracujących w naszym przedszkolu z powodzeniem posługuje się cyber-okiem.

Poszła o krok dalej. Napisała i wdraża od lutego 2023r. wraz z innymi nauczycielami innowację pedagogiczną pt. „Wpływ C-eye i innych programów terapeutycznych: eyefeel, eyelearn na rozwój poznawczy oraz społeczny dziecka z zaburzeniami ogólnorozwojowymi”.

W czasie wolnym stara się innym rodzicom dzieci oraz dorosłych niepełnosprawnych mieszkającym w środowisku lokalnym prezentować możliwości c-eye, a przez to ułatwić im komunikację z ich bliskimi.

Ponadto, pracując z dziećmi niemówiącymi i mającymi problemy z komunikacją w codziennej pracy wykorzystuje tablet z oprogramowaniem coughdrop, wyposażając dziecko w indywidualny system komunikacyjny tak ważny w życiu każdego człowieka. Do tworzenia symboli PSC wykorzystuje pogram „boardmaker”. Na zajęciach edukacyjnych wykorzystuje również panele komunikacyjne, tablice komunikacyjne, przycisk step-by-step” itp.

Dla uatrakcyjnienia zajęć w grupie i terapii indywidualnej wykorzystuje podłogę interaktywną Smartfloor.

Pani Magdalena Miętka jest nauczycielem kreatywnym, ciągle poszukującym efektywnych metod pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zauważając pozytywne rezultaty, chętnie korzysta z nowoczesnego sprzętu terapeutycznego oraz z powodzeniem zachęca innych do jego wykorzystywania"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy