reklama

Chciał sprzedać, a stracił 9000 zł!

Na sygnale, Wiadomości, 09.11.2023 09:50,
Kolejna osoba poszkodowana przez internetowych oszustów.
Chciał sprzedać, a stracił 9000 zł!
Tym razem poszkodowany jest 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który stracił 9 tys. złotych.

Jak do tego doszło? Policja, która zajmjuje się już tą sprawą, informuje, że na jednym ze znanych portali mężczyzna wystawił do sprzedaży buty. Poprzez komunikator skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem obuwia. Oszust wypytał czy oferta jest aktualna, a następnie wysłał komunikatorem formularz, w którym wymagało podanie adresu e-mail.


Po wypełnieniu adresu email wszedł na swoją pocztę elektroniczną, by sprawdzić, czy dotarła wiadomość. Na poczcie posiadał już wiadomość o treści wzywającej do odbioru płatności ze sprzedaży. 47-latek kliknął link, który przeniósł go do bankowości elektronicznej.

Nic niepodejrzewający 47-latek wypełnił swój login i hasło, po czym zablokowało mu możliwość wejścia zarówno na stronę banku jak i z możliwości korzystania do komunikatora. Pokrzywdzony po kilku godzinach, już tradycyjnie spróbował zalogować się do swojego banku, gdzie zauważył wypłatę „blikiem” ze swojego konta w kwocie 9 tys. złotych.

- Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Stosowane przez oszustów triki, cały czas się zmieniają i prowadzą pokrzywdzonych do określonego zachowania tj. klikania na przesłany przez nich link. W efekcie, zamiast zarobić, pokrzywdzony traci pieniądze z konta - apelują policjanci.

źródlo: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy